Zavrieť

Porady

Formálne splatené základné imanie s.r.o., ako ho zaúčtovať?

Potrebovala by som poradiť, ako správne zaúčtovať formálne splatené ZI s.r.o. Podľa výpisu z obchodného registra viem, že išlo o peňažný vklad. ZI bolo splatené dvoma spoločníkmi, lenže nemám ani pokladničný doklad, ani výpis z BÚ ... prosím, poraďte mi, ako mám takto (iba formálne) splatené základné imanie zaúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    pokiaľ nemáš pokladničný doklad a ani výpis ako vieš, že bolo splatené? v účtovníctve sa účtuje na základe dokladov.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alicce mám výpis z OR a tam je uvedené, že ZI bolo splatené (peňažný vklad) ... musím mať doklad preukazujúci splatenie ZI? spoločnosť bola zapísaná do OR pred 1. decembrom 2013
    koňo Musíš spolupracovať so spoločníkmi alebo konateľom. Pýtaj si doklady. Konateľ musí niesť zodpovednosť.
    zuzana cinova Môže sa teda stať aj prípad Braňo, že napr. pri zvýšení ZI to zaúčtujem len 353/419 a po zápise 419/411? Správca vkladu síce podpísal,že vklady sú splatené,ale ja vôbec nemám doklad o tom,kam boli splatené - do pokladne určite nie,kedže máme zákon o hotovostných platbách a v tomto prípade sa jedná o sumu 35tis e...a ostane mi to visieť ako pohľadávka??
    Braňo spoločník ti musí jasne povedať kde tá hotovosť je, ak nie je v pokladni, avšak sú to peniaze firmy, nie peniaze spoločníka, takže predpokladám, že iba do pokladne ich mohol vložiť.
    Consultix Ak uctovne to bude na 353, ale v OR bude zapis o splatenom ZI, tak to jednoznacne znamena, ze nesedi inventura, niekto tie peniaze stopil. Pri navrhu na zapis o zviseni ZI je jeden dokument o prevazati zavazku ku vkladu a dalsi o prehlaseni, ze dany vklad bol aspon ciastocne splateny. Takze stratit sa to nemoze, len panipodnikatelia si radi bagatelizuju opodstatnenost tychto dokladov a ich poskytnutie za ucelom uctovania
    zuzana cinova no veď práve to :-) ale dala som to na pokladňu ja sa nejdem stresovať. Nech konateľ potom rieši porušenie zákona. Koniec koncov nie sme kúzelníci,ale účtovníci. Zaúčtujem to,čo mám. Podpísal príjmový doklad :P
      zbaliť

    Formálne splatené základné imanie s.r.o., ako ho zaúčtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.