Zavrieť

Porady

Kúpila som si letenku, nemám nárok na zrušenie... ?

Zdravím, cez internet som si kúpila letenku spoločnosti Ryanair. Bolo to ráno. Hneď hodinku na to sa mi ale žiaľ situácia zmenila. Volala som do UK /kde som letenku objednala, keďže bola z UK do BA. Na linke Ryanairu mi ale oznámili, že nemám nárok na vrátenie, lebo oni nemajú Cancellation Policy. Ako v tomto prípade postupovať?

Nie je to malá suma. Vie niekto poradiť?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Keď si to kupovala dnes tam môžeš dnes túto letenku poistiť proti stornu
    https://online.allianzsp.sk/poistenie-storno-zajazdu/
    a potom dva dni pred odletom dostaneš chrípku , smola čo?
    poisťovňa ti vyplatí cca 95% sumy
    musíš letenku poistiť v ten deň keď si ju kúpila.
    tak že sa ponáhľaj.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Je možné zrušenie letu ?

    Zrušenie letu nieje možné, resp. Ryanair si účtuje 100% sumy letenky ako storno poplatok. Odporúčame Vám teda využiť skôr zmenu dátumu letu.
    http://www.letenkyryanair.sk/otazky/
    Zu_Zie A co zákon ? Nárok na vrátenie penazi? Žiadna ochrana spotrebiteľa? Veď si jedna firma predsa nemôže povedať veď nemáme reklamacny poriadok tak sa zrušenie vôbec realizovať nedá.... To mi znie trošku divne...
    arizona tak to si asi musis vygooglit krajinu, kde je zaregistrovany ryanair a zistit,aka ochrana spotrebitela plati v ich krajine ...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    ..alebo ju predaj niekomu kto cestuje.. niekde na bazoši, alebo ju ponukni na nejakej komunitnej stranke exilakov alebo inych typkov...

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    RyanAir ma cancellation policy.
    Najdes ho tu http://www.ryanair.com/en/questions/...not-travelling
    Pri kupe letenky si suhlasila s podmienkami, takze sa nemozes stazovat, ze si o tom nevedela.

    Ako vyriesit Tvoju situaciu?
    1. Do 4 hodin pred odletom , mozes zmenit, datum/cas/trasu
    2. Meno mozes zmenit do 4 hodin pred odletom "tam"
    3. Mozes poziadat aspon o vratenie "Goverment Tax"
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zu_Zie No zmena datumu ani casu letu nebola mozna uz dva dni vopred ..... Zjavne to nefunguje akoby malo .....
    maryann Je zmena mena spoplatnená? Ja som v podobnej situácii ako Zu_Zie, len letenku mám už dlhšie zakúpenú. Keď ju predám niekomu, bude musieť zaplatiť niečo za zmenu mena? Check in ešte nebol urobený.
    arizona pohladaj si cez GOOGLE letecku spolocnost a pozri ich obchodne podmienky, tam to maju urcite napisane
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    osobná skúsenosť, ale s Wizzair - ak je urobený check in už nevedia urobiť nič, letenka prepadá, napriek tomu, že nemôžte letieť z dôvodu infekčného ochorenia.
    Ak by nebol check in -vedeli by presunúť let na iný dátum za určitý poplatok + doplatenie ak je cena letenky vyššia
    taiko neviem, ci sa uz aj nevratila medzicasom

    Kúpila som si letenku, nemám nárok na zrušenie... ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.