Zavrieť

Porady

Davka v nezamestnanosti vypocet

Ahojte,potreboval by som vediet,v pondelok sa idem zaevidovat na urad prace,chcel by som vediet ako si aspon predbezne mozem vypocitat podporu,ci mam narok este na nejaky prispevok,aktivacny a podobne? A kedy mi bude vyplatena prva davka,tento mesiac ci az marec,a ak v marci vyplacaju aj spatne?vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Spocitas si vsetky vymeriavacie zaklady za vsetkych zamestnavatelov v poslednych 2 rokoch (u teba hruba mzda za kazdy mesiac) a vydelis ich poctom dni, ktore zamestnasnie trvalo, pricom odpocitas dni PN. neplateneho volna ....
    Dostanes DVZ. Z toho 50% je denny VZ a ten nasobis poctom dni v mesiaci, aby si dostal podporu za mesiac.
    Naposledy upravil ivka70 : 04.02.14 at 15:21
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    player85 Tweety a ako si vypocitam DVZ? Pocas tych troch rokov som robil v 5. Pracach v priemere v cistom.som zarobil 600-650 euro dakujem
    Tweety Spočítaš všetky VZ za posledných 730 dní, z toho vypočítaš DVZ a potom už podľa vzorca.
    player85 Hmm, VZ vsetky asi nenajdem pasky,tam je to uvedene vsak? A DVZ vypocitam ako?
    Tweety potrebuješ potvrdenie od zamestnávateľov, inak dávku nedostaneš.
    player85 Tweety to viem vcera mi na socialke dali papiere aby som odoslal byvalym zamestnavatelom na potvrdenie
    veronikasad Máš už rozhodnutie o zaradení do evidencie uchádzačov z UP ?
    player85 Bol som tam vcera a na socialke mi pan povedal az pockam do pondelka,ze mam ist sa zaevidovat az pondelok ze mi chyba este 6 dni aby som mal narok na podporu,nakolko dohodu este mam stale platnu
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...013-a.html#108

    Ak sa ideš evidovať na UP až 10.2., je dosť možné že za mesiac február( v marci 2014) dávku ešte vyplatenú mať nebudeš a doplatia ti ju spätne v apríli 2014 spolu s dávkou za marec. Dávka sa vypláca mesiac pozadu, okolo 15. kal. dňa nasl. mesiaca.
    Dávku v nezamestnonosti totiž vypláca sociálne poisťovňa a môžeš o ňu požiadať až keď budeš mať rozhodnutie z UP o zaradení uchádzača o zamestnanie.
    Naposledy upravil veronikasad : 04.02.14 at 14:14

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pozri
    § 108 Výška dávky v nezamestnanosti
    § 116 Lehoty na výplatu dávok a zaokrúhľovanie sumy dávok
    Zákon o soc. poistení v aktuálnom znení (t.j. od 1.1.2014) - http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-461

    ďalej pozri Zákon o službách zamestnanosti http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-5

    Davka v nezamestnanosti vypocet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.