Zavrieť

Porady

invalidny dochodca a odvody

chcem sa spytat. mame zamestnanca ktory je ciastocne invalidny. rok sa za neho platily plne odvody. moze invalida platit plne odvody? je to v poriadku? pripadne ak viete poradit co s tym. dakujem

robi na zaklade pracovneho pomeru
Naposledy upravil adam0123 : 05.02.14 at 13:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Robí na základe prac.pomeru?
    SP - je OK . Odvody do všetkých fondov.
    ZP - znížené odvody zamestnanec aj zamestnávateľ.
    adam0123 robi na zaklade pracovneho pomeru

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    ak je nad 40%, tak má znížené zdravotné...pozor na daň zo záv.činnosti, mala byť tým pádom vyššia, prerobila by som výkazy pre ZP-aditívny výkaz za každý mesiac, vrátila ako príjem §5 a zdanila
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adam0123 a ked si robi DP sam?
    Andyke aké odvody sa odvádzali do ZP ?
    Katy a R keď si robí DP sám - tak ho spraví na základe potvrdenia od zamestnávateľa.
    Ale treba reklamovať u zamestnávateľa tie odvody do ZP - on to už dá do poriadku. samozrejme, ak mu zamestnanec riadne vydokladoval!
    adam0123 je invalidny na 55%
    odvody boli
    zdravotne poistenie
    nemocenske
    starobne
    poistenie v nezamestnanosti
    invalidne poistenie
    odvody boli robene v plnej vyske
    adam0123 uklepol som sa 50%
    naozaj neviem co s tym
    JM1968 akože mu vydáte potvrdenie o zdan.mzde? a tam by ste uviedli znížené odvody a on by si to v DP dorovnal...neviem, len uvažujem... no ...ak u vás pracuje aj nadalej, aj tak by som to riešila až v januárovej mzde ale nie som si istá, či je to správne, snad poradia skúsenejší...
    adam0123 potvrdenie mu bolo vydane s plnymi odvodmi
    Katy a R podľa mňa - DP teraz urobí podľa toho potvrdenia. (on si nemôže dávať iné údaje do DP)
    Ale zamestnávateľ to teraz opraví ... ak mu zamestnanec dal rozhodnutie o ID - tak pochybil zamestnávateľ
    Negoti podľa mňa by si mal dať rozhodnutie o poberaní aj do ZP a tá mu urobí RZZP a vráti preplatok zamestnávateľovi i zamestnancovi......je to najjednoduchšia cesta bez zbytočných problémov......
    Katy a R však to by bolo ideálne - len pochybil zamestnávateľ (ak naozaj) - tak by to mal aj vyriešiť!
      zbaliť

    invalidny dochodca a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.