Zavrieť

Porady

Povinnosti pri stavbe spoločenskej miestnosti - hlučnosť

Chcela by som sa opýtať, či je potrebné informovať susedov o stavbe spoločenskej miestnosti, kde sa budú organizovať svadby a oslavy... Aby nám po postavení nerobili problémy - ide mi hlavne o hlučnosť a ruch...
3 komentárov     zbaliť
arizona susedov? To bude medzi domai, na sidlisku,alebo kde? O aku miestnost sa jedna?
altt ide o budovu ktorá bude v areály bývaleho PD v obci a z jednej strany cez cestu budú domy cca 15-20m a potom je dom z jednej bočnej strany tiež 15-20m...
buchač Ja by som teda problémy robil !!!!

...a festovné !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ja len toľko - problémy boli, sú a budú....
    Ale k veci: Miestnosť. Kde? Samostatne stojaca? V nejakej budove?
    Stavebné povolenie sa tiež opiera aj o susedov, ako účastníkov konania.
    Zo samosprávy máš povolenie na takúto činnosť? Ako budeš riešiť dane a pod.?

    Poviem ti - veľa papierovačiek, veľa vybehávania, veľa zloby v okolí.... najmä ak bude hlučná zábavička, i uniformovaní sa prídu "zabaviť"..... ale s tebou.....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    altt noo je to vlastne v obci v bývalom areály PD - plánujeme kúpiť starú budovu - tú prerobiť na reštauráciu a ubytko a potom za ňou pristaviť novú na akcie (svadby, kary, oslavy...) .... a domy budú vlastne cez cestu cca 15-20m a z jednej bočnej strany tiež asi 15-20m od samostante stojacej budovy kde budú svadby... je to tak, že ak dostaneme povolenie od obce, tak by to malo byť OK?
    misoft Ak od obce bude OK - jedna vec v suchu. Ale najlepšie je na to susedov upozorniť a zohnať ich súhlasné stanoviská.
    Ak však do projektu pridáte protihlukové opatrenia - bude to ešte lepšie - niekedy stačí aj vysoký živý plot.....
    altt takže určite o tom informovať obec vopred, uplne na začiatku pred vybavovačkami s pozemkom? pretože sme chceli najprv poriešiť pozemok z pozemkového fondu (to trvá asi rok) a až tesne pred stavbou oboznámiť o tom obec, aby sa nenašiel niekto kto by sa snažil skomplikovať nám to...
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    V prvom rade budeš robiť problémy ty im a nie susedia tebe, oni sa budú brániť a to je rozdiel. Svadby tam boli aj doteraz, predpokladám, že aj miestnosť. Kým niečo začneš, dobre si preštuduj nielen stavebný zákon, ale trebárs hygienické predpisy, myslím pri podávaní stravy a podobne.

    Povinnosti pri stavbe spoločenskej miestnosti - hlučnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.