Zavrieť

Porady

SZČO a novy autopaušál 2014

Pozdravujem poradaci,
Som SZCO, doteraz som si uplatnoval pausalne vydavky. Kedze ale sa podmienky stale "vylepsuju" rad by som tento rok uplatnoval skutocne vydavky. Auto mam sukromne, doteraz som autopausal nedokladoval, chcel by som tento rok.
Docital som sa ze od roku 2014 je mozne uplatnit autopausal alebo podla skutocnych zdokladovanych prejazdenych km alebo ako 50% celkovych nakladov na benzin. A tu je moja otazka:
ako zdokladujem 50% nakladov. Kde mam hlasit pociatocny a konecny stav km na tachometri aby sa to dalo skontrolovat? ved nazbierat blocky z benzinu by mohol kazdy aj tri krat tolko nez skutocne najazdil.? a cestnu dan mozem zaplatit ako doteraz do konca januara 2015?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    V roku 2014 si pri používaní vlastného motorového vozidla nezahrnutom do obchodného majetku si môže daňovník vybrať:
    1. uplatníš peukázateľne vynaložené výdavky na PHL a základnú sadzbu na km jazdy, ale musíš viesť knihu jazd
    2. paušálnymi výdavkami do výšky 50 % z celkového preukázaného nákupu PHL primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia.
    Počiatočný a konečný stav tachometra nehlásiš nikde, len ho musíš mať zaznačený pre prípadnú kontrolu.
    Daň z motorových vozidiel zaplatíš do konca januára 2015.
    cacka Aha...takže to platí pri súkromnom vozidle...

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    a kde si našiel 50%? nebolo to náhodou 80%? zrejme trikrát viac bločkov nemôžeš mať, keď si preratávaš spotrebu.
    tom2 vychadzal som z tohto clanku v etrende
    http://podnikanie.etrend.sk/podnikan...-vela-eur.html

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Tiež neviem nič o tom, že by sa znížilo 80% na 50%...to by už asi túto možnosť nikto nevyužíval...
    cloe Áno, platí to pri súkromnom vozidle. Pri vozidle zaradenom do obchodného majetku sa nič nemení. Tu sa zmiešali dve rôzne veci. Tých 80 % stále platí.
    cacka Ďakujem.

    SZČO a novy autopaušál 2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.