Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Má, len pri jej uplatňovaní treba presne postupovať podľa §11 Zákona o DzP..

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    JE na MD alebo RD? Lebo to je zásadný rozdiel.

    Ak je na MD, tak potvrdenie zo SP o výške materského, ktorý mala v roku 2013. Toto sa ráta ako vlastný príjem.

    Ak je na RD, tak potvrdenie z UPSVaR, že poberala rodičovský príspevok. Tento príjem sa neráta ako vlastný prijem.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ewita888 tie potvrdenia dokladať netreba..
    kn-alka dokladať k DP alebo RZD netreba, ale odporúča sa založiť .... po rokoch ako dokážeš čo a ako si počítala?
    ewita888 rozdiel je dokladať a založiť doma ja nehovorím, že niekedy pre istotu aj ja nevypýtam k RZD potvrdenie o výške materskej /u tých, čo viem, že to doma zrátať nebudú vedieť/, ale načo by mi bolo potvrdenie o poberaní RP? to hádam len vedia, či poberajú...
    kn-alka jáááááj, koľko mamičiek som už počula povedať : čo ja viem dokedy som bola na materskej, kto si to má pamätať
    kn-alka nehovoriac o tom, že materská a rodičovská - to sú dve veci? .... a stále dookola vysvetlovať a vysvetlovať
    ewita888 jasné, písala som, že záleží od toho, či dotyčný je schopný pochopiť, čo žiadam.. ale nič nemení na tom, že tieto doklady nie sú povinné doložiť k RZD ani k DP
    _Ajuska Ďakujem krásne za všetky odpovede, dotyčná bola časť roka zamestnaná a potom sa jej narodilo babo, takže odvtedy je na MD.
    veronikasad Kedy sa narodilo bábo ?
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Manžel musí v žiadosti o RZD správne napísať jej príjem a správne uviesť počet mesiacov (ako už píše Tweety- § 11) , na začiatku ktorých bola splnená podmienka starostlivosti.
    On je zodpovedný za údaje!
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    _Ajuska Manzelka bola riadne zamestnana prvých 6 mesiacov a potom bola na MD, babo sa narodilo v juli. Treba ju poslat na Soc. poist. po potvrdenie?
    NCZD na manzelku vyratam ako 3735,94 - jej vlastne prijmy (za 1.-6. mesiac, kedy riadne pracovala, ocistene o poistne (tu sa chcem opytat, ci treba odratat aj dalsie prijmy, ktore dostavala v suvislosti s MD. Dakujem
    veronikasad Vlastným príjmom manželky je aj vyplatené materské zo SP. Po tretí raz sa pýtam, na dátum, kedy sa narodilo dieťa.
    _Ajuska 24.jula
    veronikasad Manžel má nárok na 5/12 ročnej NČZD. Do vlastného príjmu manželky zahrnieš príjem zo zamestnania, znížený o zaplatené poistné + materské zo SP (potvrdenie vydá SP)
    _Ajuska jej, dakujem, si zlata. Takze manzel si na manzelku odrata 1556,64-jej prijmy zo zamestnania za 1.-6.mes ocistene o poistne minus prijmy za 7.-12. mes. zo SP? Dufam, ze tomu spravne rozumiem.... Dakujem!!!
      zbaliť

    Má daňovník nárok na odp. položku na manželku, keď tá je na MD? Aké potvrd. k tomu treba doložiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.