Zavrieť

Porady

posúdenie kvalifikovanosti a platového zaradenia učiteľa

prosím o posúdenie kvalifikovanosti učiteľky našej školy a jej zaradenie do platovej triedy (sme špeciálna ZŠ)
vzdelanie: ing. - pozemné stavby
Ide o jej prvú pedagogickú prax, teda sa na ňu vzťahuje § 60 317-ky.
Je učiteľkou na špeciálnej ZŠ od r. 2012,od r. 2013 začala DPŠ.Podľa mňa ani po ukončení DPŠ nebude kvalifikovaná pre základnú školu - už vôbec nie pre špeciálnu základnú školu.
Má ukončené adaptačné vzdelávanie a vzhľadom na to bola preradená z 9. PT do 10. PT ako samostatný učiteľ.
Je mi jasné, že nemala byť ako nekvalifikovaná vôbec prijatá na ŠZŠ, ale to je už záležitosť bývalého vedenia školy.
Ako je to teraz s jej zaradením do kariérového stupňa a platovým zaradením?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cokoladka2 ... že je nekvalifikovaná to viem, ale ako ju platovo zaradiť?
    Martios No pozrite sa, uz som to pisal, este raz ak sa jedna o inzinierku pozemnych stavieb, jednoducho u vas ucit nemoze..Byvale vedenie urobilo velku chybu...ako je vobec mozne ze jej umoznila adaptacne vzdelavanie s jej dosiahnutym vzdelanim na Vasej skole, pytam sa. Vezmite si, co by ucila s jej dosiahnutym vzdelanim napr. na obycajnej zs? fyziku, chemiu, biologiu? DPS jej nepomoze v tomto pripade, Keby studovala dajme tomu odbor chemia, urobi si DPS a moze vyucovat na zs predmet chemia,,, ale na specke nema co ucit. Myslim, ze by mala opustit branu Vasej skoly, bohuzial, ziadne zaradovanie.
    cokoladka2 Ďakujem za reakciu, ale nie je také ľahké "zbaviť sa " zamestnanca, keď už je na škole a má absolvované aj adaptačné vzdelávanie. A preto nejako byť zaradená musí - proti zaradeniu ako nekvalifikovaná sa búri - apeluje tým, že jednoducho ak už absolvovala adaptačné, to jej dáva nárok na 10.PT a zároveň sa opiera o § 60 317-ky, ktorý jej zaručuje možnosť doplniť si vzdelanie - ale jej DPŠ-ka jej aj tak nebude nanič. Čo ďalej? Je schopná sa súdiť.
    pavlinka podľa mňa nemala byť zaradená do 10. triedy, mala zostať v 9. ako nekvalifikovaný učiteľ
      zbaliť

    posúdenie kvalifikovanosti a platového zaradenia učiteľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.