Zavrieť

Porady

Daňový bonus pre deti po dovršení 25 rokov

Dcéra dosiahla vek 15.9.2013 25rokov. Študuje na vysokej škole, aký mám nárok na daňový bonus pre rok 2013? Počítam správne? január-jún 2013 6 mesiacov x21,03€=126,18€. júl-september, 3 mesiace x 21,41€=64,23€ Spolu 126,18+64,23=190,41 €. Idem na to správne?Má nárok na daňový bonus iba dieťa do dovršenia 25 rokov?
Naposledy upravil ziv123 : 07.02.14 at 13:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vyžiadaj si potvrdenie z UPSVaR o období vyplácania prídavku na dieťa, či dcéra neprekročila štandardnú dlžku štúdia.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ziv123 Chodí na medicínu a to trvá 6 rokov teda neprekročila.Teraz je v 6 ročníku.Pýtal som sa či som počítal správne.Z úradu práce prišlo rozhodnutie že jej pozastavili vyplácenie rodinných prídavkov zo septembra 2013.Teraz chodí do 6 ročníka medicíny.
    ziv123 Ročník nikdy neopakovala , proste medicína sa študuje dlhšie a ak nastúpi dieťa ZDŠ od 7 rokov tak medicínu konči v 26 rokoch bez toho aby niečo opakoval
    ziv123 Teda teraz ma 25 rokov od septembra 2013
    ziv123 Neporadíte?
    Katy a R ale veď máš aj dokad z UPSVaR - to ti úplne, ale úplne stačí
    ziv123 To znamená že dcéra ma nárok na daňový bonus celý za rok 2013 aj keď v septembri 2013 dovršila 25 rokov? Teda za 12 mesiacov a nie iba za 9 mesiacov?
      zbaliť

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Veď Ti tu radia , že za rok 2013 má nárok len 9 mesiacov na daňový bonus aj rod.prídavky

    Daňový bonus pre deti po dovršení 25 rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.