Zavrieť

Porady

Paušalne vydavky a odvody

V max.pausalnych vydavkoch ktore si SZCO moze uplatnit su zahrnute aj odvody? Napr. Prijem 10 000 , pausalny vydavok 4000,- zaklad dane 6000,-
od tejto sumy este mozem odpocitat skutocne zaplatene odvody do sp a zp a tak vypocitam dan?
dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    K 40 % paušálnym výdavkom (max. 5040€ ak 40 % je viac), pripočítavaš zaplatené poistné do zdr.a soc.poisťovne.

    Pri výpočte vymer.základu do ZP a SP však musíš tieto odvody pripočítať a tým navýšiš vymer.základ.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    40% výdavky, max. 5040 /ročne, alebo 420 mesačne + poistné (povinné ale i dobrovoľné)

    Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

    Ema1
    Áno, paušálne výdavky je možné zvýšiť o zaplatené poistné a príspevky do soc.a zdrav. poisťovní

    Investor123 je offline (nepripojený) Investor123

    Investor123
    Zaklad dane si vypocitas takto: 10000 - 4000 - Odvody SP - Odvody ZP - Nezdanitelne minimum 3735.

    mihand je offline (nepripojený) mihand

    mihand
    Dakujem velmi pekne za odpovede.

    Vyplnan rucne tlacivo, tak pri vydavkoch zo zivnosti miesto 4000(40% pausal) dam 6000??? ked 2000 eur ma SZCO preukazatelne zaplatene odvody do sp a zp?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martina100 Ahojte, SZCO uplatnuje pausalne vydavky. Este v roku 2012 bol PN, v roku 2013 mu vratila socialna aj zdravotna poistovna poistne, ktore pocas tejto PN nemal platit. Mam to priratat k prijmom a vyratat aj z tohto 40 %, alebo ponizit poistne? Dakujem
    Mila123 určite si musíš pripočítať vrátené poistné do príjmu, i keď si z neho môžeš znovu uplatňovať paušálne výdavky.......
    storno neprichádza do úvahy, pred rokom som túto situáciu overovala telef. na info linke FS
    martina100 super, dakujem
    stiavnicanka Ahojte, mám podobnú otázku. V roku 2013 som bola PN ale platila som všetky odvody, teda do preukazateľne zaplateného poistného ich musím zarátať aj keď ich budem žiadať vrátiť a v roku 2014 ich dám do prijmu. Správne som pochopila? Ďakujem
    kn-alka Do výdavkov zahŕňaš všetky odvody, ktoré si zaplatila. Vrátenie preplatku budeš riešiť v roku 2014.
      zbaliť

    Paušalne vydavky a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.