Zavrieť

Porady

Uctovanie vratenej dobierky a zrusenie faktury

Prevadzkujem eshop, a nasa zakaznicka si neprevzala dobierku. Prisla mi sp5, musel som aj zaplatit poplatok poste.

Este len zacinam a taky pripad sa mi stal prvykrat. Ako by som to mal uctovne osetrit? Mam teda vystavenu fakturu, ktora nie je a nebude zaplatena. A tovar, ktory mozem este pouzit (treba mi ho naskladnit). Rozmyslal som nad dobropisom, ale predsa nedojde k vrateniu penazi a tak neviem co s tym. Vedeli by ste mi napisat predkontacie? PU, neplatca DPH. Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    dobropis, úhrady vysporiadaš cez interné doklady. Faktúru nemôžeš len tak zrušiť - máš ku nej aj vedľajšie náklady ako poštovné, poštovné pri vrátenej dobierke...
    maartin Dakujem Dasa,
    Mam vsak teraz trosku starost s uctovanim - Dobropis som este nemal. Robim v Omege a pridany dobropis mi zauctovalo na iba na stranu dal, 311 debitom a 602 kreditom. Takze rozmyslam ako uctovat ten interny doklad tak aby sa mi zucotvala povodna fakturka, ktoru bola 311/602.

    Ucet 311 mam teda vysporiadany, ale ten kredit na strane dal na ucte 602 sa mi nepozdava.

    Uctovanie vratenej dobierky a zrusenie faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.