Zavrieť

Porady

vyňatie príjmu zo zdroja v zahraničí

Som SZČO no predvlani (2012) som mal aj príjem zo zahraničia, ktorý som uviedol v DP "B" za r.2012 . Ako mám zaúčtovať keď mi až v r. 2013 (teraz robím na to DP) nabehlo zo zahraničia čiastka za dovolenku . Bude to v PD nezdan.príjem ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    prečo si príjem zdanil v roku 2012? prerušenie živnosti? ukončenie? príjem za dovolenku bol príjmom podľa § 5 ZDP?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vierka.vieročka lebo to bol príjem podľa §5 v 2012, oni mi len za tú dovolenku poslali začiatkom r.2013. Živnosť mám po celý čas neprerušene.
    Mila123 tak potom ak to bol príjem podľa § 5 ZDP, do PD nepatrí....
    ak prišiel na podnikateľský účet, tak potom sa zaúčtuje ako PNZD
    vierka.vieročka dobre, ďakujem pekne za odpoveď.
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Rozmýšľam nad tým príjmom a ja by som ho dala do príjmu podľa § 5 a zároveň by som ho potom vyňala. Myslím, že s tým by si nepokazila nič.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 bude doklad k tomu príjmu?
    Anik Milka keď je to preplatenie dovolenky? Tak s tým predpokladám príde aj nejaký papier.
    Mila123 neškriepim sa, vážim a rada čítam tvoje názory, postrehy.....
    iba ten príjem mala zdanený v roku 2012, tam mala predsa doklad, inak by jej DU vrátil DP na prepracovanie....
    Anik Milka neviem nedávno možno mesiac dozadu som vypisovala jednému chlacovi papiere na preplatenie dovolenky - 1 deň okolo 200 eur a bude ju mať zaplatenú
    možno o pol roka to určite nebol zdanený príjem v minulom roku jednalo sa o Nemecko a robotníka na stavbe ani netušil čo mu prišlo. Viem, že mu majú vrátiť niečo cez 800 eur. Za nejaké 4 dni. Presne si už nepamätám. Dokonca neviem či sa nejednalo o 2 dni z roku 2012 a 2 dni z roku 2013.
    Som rada, že so mnou komunikuješ ešte keby sa pripojil aj niekto iní prípadne aj zadávateľka. Ona by zrejme vedela o aký príjem ide.
    Mila123 jasne, musím si to aj ja niekedy vyjasniť.....
      zbaliť

    vyňatie príjmu zo zdroja v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.