Zavrieť

Porady

Výkaz o príjmoch a výdavkoch,výkaz o majetku a záväzkoch 2013

Chcem sa poraďakov opýtať o vyplnení výkazov o príjmoch a výdavkoch a v výkaze majetku a záväzkov. V obidvoch výkazoch je kolonka zásoby /príjmy a výdavky/ a zásoby celkom /majetok a záväzky/.To výsledná cifra ktorá sa uvádza do obidvoch výkazov o zásobach má byť tá istá? V peňažnom denníku povedzme zásoby sú 2000 Eur, takže to uvediem vo výkaze príjmov a výdavkoch? Taká istá cifra 2000 € musí byť aj v kolonke zásoby o majetku a záväzkoch? Albo tie cifry sa zvyčajne odlišujú?
Naposledy upravil ziv123 : 10.02.14 at 09:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    NIE !!!
    Len sa to volá rovnako, ale nie je to to isté.
    Však vo výkaze o príjmoch a výdavkoch vykazuješ VÝDAVKY - zásoby (predtým to bol materiál a tovar)
    Vo výkaze o majetku a záväzkoch vykazuješ MAJETOK - zásoby na sklade (nepredané zásoby - na základe inventúry k 31.12. )
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ziv123 Aha rozumiem trochu, takže vo výkazoch o príjmoch a výdavkoch zásoby bude zvyčajne tá vyššia suma. V mojom prípade napríklad do zásob dávam kancelárske potreby ale aj počítač s menšou hodnotou ako 1700 €. A vo výkaze majetku a zásoby už bude iba napríklad ten počítač , ale nie kancelárský papier ktorý som počas roka spotreboval.Neviem či rozmýšľam správne.
    kn-alka NIE, vo výkaze majetku a zásob dávaš len ZÁSOBY na sklade - t.j. čo ti ide na PREDAJ, nie tvoje "veci", ktoré používaš. Tie išli rovno do spotreby - drobný hmotný majetok, ktorý si počas roka účtovala vo výdavkoch - zásoby.
    kn-alka Vo výkaze majetku uvádzaš len tvoj dlhodobý majetok - veci nad 1700 €, zásoby - na predaj, pohľadávky, záväzky, pokladňu a banku.
    kn-alka !! nájdi si účtovníčku !!
    ziv123 Lenže nemám predajňu . Tak potom knihu zásob by som nemal viesť vôbec.Používam v kancelárii PC, kancelársky , papier, nejaké čistiace potreby na čistenie kancelárie, ja neviem povedzme kúpim ohrievač do kancelárie a tak.Tak potom vo výkaze o majetku a záväzkoch bude nula .A vo výkaze o príjmoch a záväzkoch bude cifra z peňažného deníka v kolonke zásoby /do ktorého ide do zásob kancelársky papier, ten ohrievač, čistiace potreby ne bežnú spotrebu /.Teraz rozmýšľam správne?
    kn-alka áno, ani ja ako účtovníčka nemám vo výkaze o majetku a záväzkov nič v kolonke zásoby.
    ziv123 takže tiež nevedieš knihu zásob a píšeš do tej kolonky nulu alebo ju nevyplňuješ.Alebo dlhodobý nehmotný majetok nemám žiadny.Vyplňuje sa tam vo výkaze nula, alebo sa riadok nevyplňuje?
    kn-alka Na každom tlačive je napísané: Nevyplnené riadky sa ponechávajú prázdne.
    ziv123 Joj , ďakujem a na záver sa chcem opýtať že v minulom roku som robil paušálne výdavky tak výkaz o majetku a záväzkoch som nemusel robiť a tento rok vyplním výkaz za bežné účtovné obdobie kolonka 2 a kolonka 1 vo výkaze v ktorej sa píše Za bezprostredné predchádzajúce účtovné obdobie zostane prázdna nevyplnená?Nebude sa zdať daňovému úradu podozrivé prečo nie je vyplená?Kde mám dať poznámku že v minulom roku som mal paušálne výdavky preto som výkaz nemusel vyplňovať?
    kn-alka Nikde nič nevypisuješ, daňový úrad to vidí v systéme, že si mal predtým paušál. Minulé obdobie zostane prázdne.
    ziv123 Ďakujem pekne.Mám ešte nejaké otázky, ale na dnes sa už nebudem nič pýtať. Inák vonku je plus 10 stupňov celzia a svieti slniečko a to máme 10 siatého februára.
    ziv123 Tak dám tú poslednú otázku na dnes čo mám o tom nešťastnom výkaze o majetku a záväzkoch.V priebežných položkách v peňažnom denníku mám príjem 4300 € a výdavok takisto 4300€ k 31.12.2013. Takže do výkazu o majetku a záväzkoch riadok 13 sa vyplňuje nula alebo necháva nevyplnený?Keďže sa položky negujú.
    kn-alka už som ti raz písala: Nevyplnené riadky sa ponechávajú prázdne - nikde nepíšeš nulu!
    ziv123 Ďakujem Jarka.
      zbaliť

    Výkaz o príjmoch a výdavkoch,výkaz o majetku a záväzkoch 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.