Zavrieť

Porady

Čo tvorí príjmy?

SZČO má aktívne aj pasívne príjmy, teda aj príjmy z prenájmu bytu. Paušálne výdavky sa môžu uplatniť z aktívneho príjmu, alebo z obidvoch príjmov SZČO?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Prenájom bytu asi nebude mať SZČO v živnosti, takže sú to 2 rozdielne príjmy. Z podnikania si môže uplatniť paušálne výdavky, z prenájmu nie, tam len skutočné.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    šurka Ďakujem, Jarka, robím si prepočet, čo sa mi lepšie oplatí a keďže mám príjem z podnikateľskej činnosti cca 12 000 EUR, platím si odvody a môžem si platniť aj odpočitaľnú položku na manželku, vychádza mi lepšie varianta paušálnych výdavkov. Ale mám aj príjem z prenájmu cca 5 000 EUR, ktorý si budem musieť zdaniť, alebo si vysledujem skutočné výdavky. Paušálne výdavky sa teda vzťahujú len na príjem 12 000, alebo na celý príjem teda 17 000 EUR.
    kn-alka však som ti jasne napísala, že z prenájmu NIE, len zo živnosti.
    kn-alka v DP sú na to 2 kolonky, zvlášť zo živnosti, zvlášť z prenájmu. Z prenájmu nemáš nárok ani na nezd.časť, zdaňuješ celú sumu 5000€ mínus skutočné výdavky.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.