Zavrieť

Porady

Daňové priznania 2013 - novinky?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sú nejaké novinky v daň. priznaní na rok 2013 oproti roku 2012. A taktiež vo výkazoch o PaV a o majetku a záväzkoch. Vopred ďakujem za odpoveď.
15 komentárov     zbaliť
veronikasad Poučenie k DP si už stihla prečítať ?
katinka0000 pozerala som si aj DP aj poucenie. ale nejake ziadne pridane riadky, strany som oproti min. roku nenasla. manzel nie je platca DPH, nemal stratu v min. roku, plati ZP a SP, ma teda len jednoduche prijmy a vydaje a nejaky kratkodoby majetok.
Tweety a čo má dph spoločné s daňovým priznaním k dani z príjmu?
veronikasad Ak by robila daňovú evidenciu, tak zmeny v DP určite sú ...
kn-alka Katinka - aké DP si pozerala? však z minuloročného DP 11 strán je na rok 2013 už 13 strán!
katinka0000 http://www.danovepriznanie.sk/filead...FO___typ_B.pdf

za rok 2012 ich bolo 12
kn-alka tak 12, (omylom som pozerala na rok 2011) - ale aj tak je ich tento rok 13....už len čo sa týka výkazu PaV sa menili v účtovníctve názvy výdavkov - obrovská zmena!
kn-alka http://www.porada.sk/t207043-zmena-p...-1-2013-a.html
katinka0000 tak potom na tejto stranke nie su spravne tlaciva. a bezplatny program alfa taktiez ponuka len tlaciva za rok 2012.
kn-alka Nepozeráš správy v TV?? Tlačivá na rok 2013 nie sú ešte k dispozícii ani na e-dane, ani na elektronické podanie, môžeš si ich pozrieť, príp. vyplniť ručne, na stránkach fin.správy.
https://www.financnasprava.sk/sk/ele...-vzorov-tlaciv
marjankaj Že by daňováci čakali ako urobia tlačivo KROSáci? A potom to iba pajcli?
katinka0000 veru TV nepozeram.
katinka0000 ale dakujem za upozornenie a info.
kn-alka .... a ani poradu nesleduješ: http://www.porada.sk/t234704-termin-...na-e-dane.html
katinka0000 žiaľ nie. dnes mám dovolenku, tak som tu možno tak prvykrát po pol roku. :-(
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, sú, treba si prečítať Zákon o DzP, ako píše Veronikasad aj poučenie k DP, tam je to všetko pekne poučne rozpísané.

    Marikaby je offline (nepripojený) Marikaby

    Marikaby
    Mám riešenie ak si nestíhaš naštudovať nové tlačivá daňových priznaní: Je treba si posunúť lehotu na podanie daňového priznania o 3 mesiace, t.j. do 30.6.2014. V tom istom termíne zaplatiš daň a do toho času už budú všetky nejasností vyriešené,... neurobíš chyby a nebudeš opravovať....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katinka0000 Ďakujem za odpoveď. Všetko mi je jasné, len nerozumiem tabuľke VI. oddiel - Tabuľka č. 1a, 1b, 1c.
    A to preukázateľne zaplatené poistné z príjmov (to je suma poistného SP+ZP skutočne zapl. od 01.01.-31.12.2013? Čize poistné zaplatené aj za december 2012? A za december 2013 sa tam neráta?
    avalik pri tych tabulkach pozri ktore § su tam uvedene a pozri do zakona, preukazatelne zaplatene poistne = take, ktore vies preukazat, ze si ho zaplatila v zdanovacom obdobi
    katinka0000 velmi pekne dakujem
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R to nie je novinka ... inak normálne tlačivá už vari nestačia? - juúúj, že ako sme zleniveli!
    zuzana.š. že ako.... a z tej lenivosti si necháme daňové priznanie na poslednú chvíľu
    Katy a R ja už mám spravené - tak preto už tu komentovať môžem
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    pre katinka0000
    tabuľky 1 a - vypisuješ iba ak použiješ daňovú evidenciu
    tab. 1 b - použiješ - iba ak paušálne výdavky
    1 .c - príjem z prenájmu
    preukázateľne zaplatené poistné - fyzicky zaplatené poistné v roku 2013 - tak ako si napísala, napr. aj 12/12 zapl. fyzicky v januári 2013 - zaplatenosť po 31.12.2013
    ak za december 2013 zaplatené v januári 2014 to sa tam už neráta.
    Nezabudnúť vypísať prílohu 1
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katinka0000 dakujem. o.k. takze tie tabulky 1a,b,c ma nezaujimaju.
    preukázateľne zaplatené poistné - cize spocitat aj SP aj ZP dokopy? min. rok to bolo kazde samostatne.
    a tu prilohu c.1-tabulka c.3:
    tam vyplnam do riadku 10 = SP+ZP za cely rok, ktore som tiez fyzicky zaplatila?
    riadok 11= SP (ktore som fyzicky zaplatila, cize 12/12 az 11/13)
    riadok 12= ZP (ktore som fyzicky zaplatila, cize 12/12 az 11/13)
    a riadky 13,14,15,16?
    neviem, ci tomu dobre rozumiem, nie som profesionalna uctovnicka. dakujem!
    Anik dievča zlaté skús sa na tú tabuľku lepšie pozrieť tie r. 10,11,12 sa týkajú závislej činnosti - riešiš § 5, alebo § 6 - podnikanie ?
    veronikasad Katinka, prvú otázku si zadala pred mesiacom. Ešte stále si nepozrela do poučenia na podanie DP. Veď tam je to tento rok napísané celkom "polopate"
    katinka0000 dakujem za odpovede, nie do poucenia som sa este nepozerala. ale idem to omrknut. pekny den!
      zbaliť

    Daňové priznania 2013 - novinky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.