Zavrieť

Porady

Zápočet pôžičky a odmeny konateľovi

Konateľ si z pokladne zobral pôžičku a na konci roka sa mu urobila Dohoda o vykonaní práce. Môžem mu urobiť zápočet s dohodou, aby sa mu tým vyrovnala pôžička ? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Však zaúčtuj s jeho podpisom úhradu odmeny DoVP, a vrátenie pôžičky. Podľa môjho názoru máš menej vypisovačiek.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    no to riešiš pomerne neskoro, ak sa dohoda vyúčtovala za rok 2013 k 31.12. tak 8 1. mali byť odvody uhradené. nech ju vráti a vo februári nech dostane odmenu DoVP
    257 Ved prave, ze dohoda je uz davno na svete, aj odvody a vsetko, co s tym suvisi. On oficialne dostal plat, ale pozabudla som na zakon o obmedzeni platieb do 5000.-€ a celu sumu sme mu vyplatili v hotovosti. Takze by sme mu to chceli zapocitat so sukromnymi vybermi - pozickami , ktore boli v priebehu roka. Len by som si tu rada chcela potvrdit, ze ten zapocet je mozny.
    257 Nikto mi nevie odpovedať, či môžem mzdu z dohody o vykonaní práce pre majiteľa a konateľa spoločnosti vyrovnať zápočtom s jeho pôžičky, ktorú dostal od spoločnosti ?

    Zápočet pôžičky a odmeny konateľovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.