Zavrieť

Porady

KV -bonus od dodávateľov B alebo C?

prosím kam dávate v KV dobropisy, na ktorých sú uvedené bonusy a zľavy od dodávateľov za lieky, ja myslím, že B2 mínusom

Ešte doplním otázku, ak B2, tak v riadnom DP DPH potom nie do r.28 ale do 21?
Naposledy upravil JM1968 : 12.02.14 at 17:40
6 komentárov     zbaliť
Kety Alfa Ak vylúštite kam s tým prosím napíšte to tu. A prosím ako účtujete faktúrky (ak také mávate) za tzv. marketingový tovar od istých farmaceutických firiem čo sú zväčša okolo 0,12€?Ja som ich dávala na iný nezdaniteľný príjem a nevstupovalo to do DPH, ale teraz keďže je na nich DPH a dodávateľom vstupujú do KV a ja ich nemám v nákladoch....čo s tým?
JM1968 zatiaľ som nemala, ale myslím, že zaevidovať v B1 a v kolonke KV výška odpočítanej dane dať nulu. Ináč účtujem ich buď 513/321-sladkosti,minerálky alebo 501PP/321 ak poukážky a tie potom v realnej cene 213/648 a ked ich použijú tak podľa toho na čo 5../213
Kety Alfa PS: opravujem čo som to včera tresla: iný neovplyvňujúci daň z príjmu a nie iný nezdaniteľný...pardón
Kety Alfa vďaka skúsim to, ale aj tak to teda nebude v KV pasovať keď dodávateľ dá DPH 0,02 a ja 0. Ešte ma napadlo, či by sa to nedalo nahrať ako tovar a predať cez ERP že si to sami odkúpime za 0,12eur...?
JM1968 však ono to nemusí pasovať na 100%, ved štát tú mini daň dostane a nikto si ju neuplatní....budú len radi a bude to pasovať, len kolonka 7 bude nižšia
JM1968 tak dnes som mala trochu času na čítanie, našla som, že tá faktúra z ktorej sa neuplatnuje odpočítanie dph, nejde do KV vôbec...vyriešené...je toPríklady na vyplnenie B2,č.3 https://www.financnasprava.sk/sk/pod...olny-vykaz-dph
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dobropis C2 - zároveň prikladám aj usmernenie https://www.financnasprava.sk/_img/p...riame_dane.pdf

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Nám v utorok na školení ku KV bolo povedané, že v "B" nikdy nemôže byť mínusová položka (dobropis, ...), takže jedine "C"
    Kety Alfa Veď také školenie by sa mi zišlo, ale tu v DK špeciálne na KV nikto nič neponúka. Daňové úrady by mali školiť ľudí keď si navymýšľajú zákonov a 100noviel hneď ku nim...
    JM1968 však hádam to spoločnými silami zvládnemejeden vie to a iný tamto

    KV -bonus od dodávateľov B alebo C?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.