Zavrieť

Porady

nesprávne vypočítaná daň zo závislej činnosti - opraviť?

Ahojte,
prosím vás čo v prípade, ak som teraz našiel chybu, že softwér mi nesprávne vypočítal daň zo závislej činnosti zamestnancovi, konkrétne za mesiace január 2013 menej o 13eur, november menej o 3 eurá a takisto december menej o 3 eurá.
Mám podať opravné prehľady alebo to vyrovnáme pri ročnom zúčtovaní, resp. daňovom priznaní za rok 2013?
Vopred vďaka,
T
Prosím vás neriešiť prečo to softwér vypočítal, toto neviem a neprepočítavam každú mzdu ešte raz kontrolne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Treba riešiť, prečo to soft zle počítal. Ak bola chyba v hrubej mzde, máš zle vypočítané aj odvody do poisťovní. Ak je hrubá mzda a odvody v poriadku a nesedí len daň, tak netreba opravovať mzdy, zamestnancovi spraviť ročné zúčtovanie (alebo si podá DP sám) a tam sa mu tá daň vyrovná - možno bude musieť doplatiť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timotej Ďakujem za odpoveď, HM a odvody sú v poriadku, predpokladám, že softwér mal nesprávne nastavené parametre len na daň (19%,25%).
    kn-alka a aká bola hrubá mzda, nemal vysoké príjmy, preto počítal soft s vyššou daňou? .... aj tak je to jedno, v RZD alebo v DP sa táto daň vysporiada.
    Mila123 nie neopravuj nič, zabezpeč aby bolo vykonané RZD či podané DP
      zbaliť

    nesprávne vypočítaná daň zo závislej činnosti - opraviť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.