Zavrieť

Porady

Cena účtovných služieb?

Dobrý deň,

zaujímala by ma mesačná odmena za vykonanie kompletných účtovných služieb (vrátane INTRASTAT) pre firmu (okolo 70 zamestnancov). Je nutné aby ten človek trávil vo firme aspoň 3 dni v týždni. Resp. aká je prax?

Takže:
personalistiku robí HR a účtovník robí mzdy v Money a podklady pripravuje HR
sklad nie je prepojený s účtovníctvom
SW=Money
vrátane
Naposledy upravil gazda : 19.02.14 at 11:41
tictac7 doplň:
- je to vrátane personalistiky a miezd pre tých zamestnancov?
- sklad je prepojený s účtovníctvom?
- aký SW
- vrátane kompletnej účtovnej závierky a mesačnej DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Bez ohľadu na požiadavku na doplnenie údajov - 70 zamestnancov je už celkom slušná firma - postaviť ju na 1 externom účtovníkovi, ktorý bude aj finančný riaditeľ s dochádzkou 3x do týždňa - veľmi zlé riešnie....
    gazda Aké by bolo vhodné riešenie?
    tictac7 Riadny PP na celý úväzok - 2 osoby - hlavný účtovník + pomocný účtovník - inak je to nezvládnuteľné. Stále sú nejaké termíny + fluktuácia tiež asi....a prihlášky+odhlášky - termíny treba dodržiavať - pri takom počte zamestnancov - okolo miezd je tiež dosť práce - potvrdenia, exekúcie sa určite tiež nájdu....
    Chceš od toho človeka aj návrhy na riešenie a pod. nie len konštatovanie výsledkov - teda ten hlavný účtovník je viac-menej usmerňovač ťukača (pomocného účtovníka), robí len časť agendy a musí kontrolovať, analyzovať a navrhovať riešenia - preto ho nemôžeš zahádzať tým, aby do systému ťukal vstupy....

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ak je to vrátane personalistiky, miezd, účtovníctva a ekonomiky, tak minimálne 2 tis mesačne. A či to budem robiť ja sama alebo mi bude niekto vypomáhať, to už je iná vec, ale platila by som si ho z tých 2000 €.
    To už je parádny záber.
    gazda Personalistiku by mal robiť HR človek. Účtovník robí ostatné, vrátane komunikácie s poisťovňami.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gazda Keďže ja nie som ten účtovník, neviem presne na to odpovedať. V princípe sa stará o celú ekonomickú agendu (ale napr. nevystavuje faktúry zákazníkom) .Je to taký malý finančný riaditeľ. Len by to malo byť externe a 3x do tyždňa (niekedy ak treba aj viac).
    IvetaH Finančný riaditeľ je okolo financií - to sú peniaze, ekonomický riaditeľ je tiež niečo iné, ten má na starosti zjednodušene povedané super ekonomické výsledky a účtovník je účtovník. Treba sa zamyslieť nad kompetenciami a zodpovednosťou. Je rozdiel robiť účto, len tak, že všetko dostanem na tanieri a rozdiel, ak si tvorím smernice, špekulujem ako to zaúčtovať, aby bol aj baran celý aj vlk sýty.(nehovorím o podvodoch). A tiež ako ekonomický riaditeľ chcem vidieť súvahu v určitom tvare a účtovník sa musí postarať o to, aby to tak bolo. A či to stihne za tri dni alebo za 7 dní, jej problém.
    gazda Keďže firma je to malá, je tam iba "účtovník" a výsledky kontroluje v rámci možností a podpisuje riaditeľ. Ale účtovník by mal vedieť spraviť aj analýzu týchto výsledkov (myslím nájsť príčiny, nielen konštatovať napr. sme 0,3% pod rozpočtom) a tiež byť schopný pripraviť napr. analýzu pred tvorbou nového rozpočtu.
    Smernice a pravidlá sú generálne nadefinované a určené, takže tam nemusí nič tvoriť.
    Dáša_ no, môj názor, 70 zamestnancov, to nie je malá firma...
      zbaliť

    Cena účtovných služieb?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.