Zavrieť

Porady

Info ohladom Bankovej zaruky

Ahojte

Na podnikanie s jednou firmou, nasa firma potrebuje bankovu zaruku tak sme boli donuteny si ju zriadit. Vypocitali nam urcitu sumu z obratu. Nedavali sme ziadne peniaze ako zabezpeku, pretoze ako vacsina malych podnikatelov ich potrebujem k obchodu. Moja otazka je moze banka realne v pripade neplnenia siahnut aj na osobny majetok, vlastnikov ? Ja som sa ich ( banka )na to pytal ale zacali sa az moc vykrucat ze aj moze aj nie, tak som by som chcel vediet ci je to pravda.

Dakujem za odpoved.

M.
Bednarova J Dôležité je čo ste podpísali, alebo k čomu ste sa zaviazali pri vystavení bankovej záruky ( ako ručí Vaša firma za záväzky voči banke prípadne ako ručí a či vôbec jej spoločník ), čo je uvedené buď v zmluve, alebo vo všeobecných obchodných podmienkach. Napr. dá firma banke dispozíciu siahnuť na bežný účet spoločnosti, príp. iný účet za účelom vyrovnania splatných záväzkov spoločnosti ( poplatky, úroky, úroky z omeškania, zmluvné sankcie a pod.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Info ohladom Bankovej zaruky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.