Zavrieť

Porady

postúpenie zmluvy o spotrebnom úvere

Dobrý podvečer priatelia chcem Vás pekne poprosiť o radu pri postúpení zmluvy o spotrebnom úvere na kúpu motorového vozidla. Ide o jednoduché účtovníctvo. Od 1/2013 sa začal splácať úver kde bola istina úrok a poistenie. Úrok a poistenie som zahrnula do ostatných výdavkov. Istina je VNZD. Tento spotrebný úver sme účtovali len 6mesiacov a od 1.7.2013 bol postúpený na nového majiteľa /s.r.o./. Jedná sa o toho istého majiteľa t.j. prevod zo živnosti na s.r.o. Ako mám správne postupovať pri vyradení tohto MV z majetku v jedn.účtovníctve. Fa.bola vystavená na nového majiteľa. Daňové odpisy neuplatníme v jedn. účt. pretože majetok nebol k 31.12.2013. Dobre chápem?. Ešte som pozabudla spomenúť že živnosť má pozostavenú činnosť do konca roku 2014. Teda daňové priznanie budeme robiť k 30,06,2013? Ďakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    postúpenie zmluvy o spotrebnom úvere

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.