Zavrieť

Porady

Opatrovateľka v Rakúsku - čo všetko si môžem zahrnúť medzi výdavky do daňového?

Poprosila by som vás o radu.Čo všetko si môžem zahrnúť medzi výdavky do daňového? Kamarátka mi spomínala, že si tam môžeme uplatniť aj oblečenie, viac už nevedela. Poraďte mi. Ďakujem

Mohli by ste mi poradiť, čo všetko si môžem dať do nákladov? Vraj si tam môže zarátať aj oblečenie. Čo okrem toho sa tam ešte dá započítať? Ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 19.02.14 at 07:15
3 komentárov     zbaliť
arizona Nezakladaj otazku duplicitne, staci sa spytat raz.
korela Doplňte v otázke, čím sa budete zaoberať. Možno budete mať nárok aj na obuv a pod.
Lucika7 Som opatrovateľka v Rakúsku a doteraz som si do nákladov dávala veci typu počítač, mobil, kurzy, .... Minulý rok som mala vyšší príjem a teraz neviem, čo by som do tých nákladov ešte mohla dať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no do nákladov si je možné dať všetko čo súvisí s dosahovaním a urdžiavaním príjmov... ak na to potrebuješ oblečenie tak áno aj to... záleží od toho v čom podnikáš... ak kopeš kanály, tak si môžeš dať do nákladov montérky... ale norkový kožuš si asi ťažko uplatníš a obhájiš pred daňovou kontrolou...
    Mila123 a zabezpečením príjmu....

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Nebudem dávať mimo témy, pretože je to k téme.
    Práve v tomto týždni odznelo v médiách, že švédska skupina ABBA vysvetlila genézu svojich kostýmov na vystúpeniach, ktoré sa veľmi líšili od ostatných skupín tej doby.
    Základná myšlienka sa odvíjala od daňových predpisov. Vo Švédsku si mohli dať do nákladov iba nenositeľné kostýmy na verejnosti.
    Aké prosté.
    Všetko so všetkým súvisí, tak sa to odzrkadlovalo i v prosperite spoločnosti.
    (Inak štyria ľudia boli v tej dobe pre Švédsko prínosom ako Volvo.)

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Si opatrovateľka v AT a na SVK živnosť, alebo to je živnosť AT
    Ak na živnosť v AT riešiš SVK daň. priznanie či priznanie v AT
    Ak si opatrovateľka s AT živnosťou na SVK príjem iba priznávaš a neplatíš z neho daň
    Po nasčítaní všetkého čo patrí do príjmu opatrovateľky si dáš 40 % výdavky + započítaš zaplatené odvody a príjem vyjmeš. Daň na SVK neplatíš.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Dám extrémny príklad: ak by si podnikala ako prostitútka,tak aj sexi prádlo by ti uznali.V tvojom prípade si over napr. cestovné.
    Kuk aj tu:http://www.porada.sk/archive/index.php/t-58314-p-2.html
    http://poradna.hnonline.sk/otazka/op...p#.UwRTPc5jN1s
    Naposledy upravil Peggynka : 19.02.14 at 06:46
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ice dive veľmi zlý príklad.... prostitútka nie je oficiálna živnosť/predmet podnikania...
    Peggynka Ale no tak...Veď píšem-extrémny príklad.Mohla som napísať,že si môže do nákladov dať jednorázové rukavice a hygienický plášť.
    Ice dive viem, že extrémny prípad...
      zbaliť

    Opatrovateľka v Rakúsku - čo všetko si môžem zahrnúť medzi výdavky do daňového?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.