Zavrieť

Porady

Vrátenie dotácie UPSVaR a účtovanie JU 2012/2013

Dobrý deň, v r. 2012 som účtovala príjem dotácie z UPSVaR , kde klientka mala podmienku min. 2r. viesť podnikanie, keďže podnikaniu sa nedarilo skončila skôr...následne došla kontrola , ktorá prostriedky na čerpanie odsúhlasila a zároveň vyčíslila zostatok dotácie, ktorú je nutné vrátiť .

Poskytnute bolo 2575, 05€ ...celá čiastka bola použitá na prostriedky ,podľa podnik.plánu( ZP, nákup nábytku, atď...)
...vyčíslená čiastka na vrátenie bola 686,91...to je za porušenie dohody a je to za dni , kt. nevykonavala SZČ (-195 dní)....podniknie ukončila v 7/2013

Ako to mám teraz zaúčtovať, ak mi ešte na začiatku roka ostalo 299,10€ nepreukazaných prostriedkov......čo by malo byť ZP...oni ho zarátali pri kontrole ako vyčerpané....takže podľa mňa to musím vykázať ako vyčerpanú dotáciu ?
.......ako zaučtujem vrátenie 686,91€?

A ešte mám problém ja som totiž minulého roku 2012 pri účtovaní , hľadala ako zaúčtovať dotáciu a našla som, že dotácia prijatá UPSVaR sa dá do pohľadávok - Iný zdan.príjem a peňaž. prostr. od uradu prijaté do banky sa vypárujú.......

následne dotáciu dám do záväzkov ako VOZD , faktúry za prostriedky nakúpené s úhradami budú ako výdavky zdaniteľné a ...
ID som na konci v Peňažnom deníku prijala POZD 2275,95€ a ID ako VOZD 2275,95€ som spárovala s dotáciou v záväzkoch...
podľa toho všetko je spárované ale .................zároveň príjmy a výdaje sú zdvojené...však?????

Našla som aj iné riešenie účtovania :-( , že dotácia v pohľadávkach/ PNZD a v záväzkovch/ VNZD

a ako teraz ?.........opraviť r.2012?
a potom účtovať vrátenie. dotácie...prosím ako?
Ďakujem Vám za pomoc.....
Naposledy upravil Hena65 : 20.02.14 at 14:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vrátenie dotácie UPSVaR a účtovanie JU 2012/2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.