Zavrieť

Porady

Možem sa odvolat voči rozhodnutiu socialnej poistovne vo veci uznania invalidneho dochodku?

Poradili by ste mi prosím Vás...
Mám 54 rokov a práve dnes mi prišlo zo Soc. pois. rozhodnutie ktoré mi pridelili iba čiastočnú invaliditu. V priebehu dvoch rokov som bol uz 2x na operácii chrbtice a v nemocnici mi primár povedal že moju chrbticu mi nedá dokopy ani 10 operácii. Stále ma neskutočne boli chrbtica a aj nohy. Odpracovaných rokov mam viac ako 25 a dostávam cca 190€. Nemám ako s toho všetkého si zaplatiť vlastne živobytie či už plyn atd...



Ďakujem za vaše rady
veronikasad voči čomu sa chceš odvolať - priznanému % invalidity alebo výške inv. dôchodku ?
dazze myslel som si ze ked som takto zle tak mam narok na plny invalidny dochodok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Posudkový lekár, ktorý prehodnocoval tvoj zdravotný stav si myslí asi niečo iné. Ak nepostupoval v súlade s prílohou č. 4 Zákona o sociálnom poistení, podaj voči jeho rozhodnutiu odvolanie

    http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...-poisteni.html
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dazze Ak to budem asi takto riesit tak m zoberu aj to co mam teraz pokial niekto neosoli posudkovenňmu lekarovi do vrecka tak sa tazko nieco riesi... co uz slovensko je uz take
    veronikasad Akú radu si potom čakal od poraďákov ?
    dazze ci sa to da riesit aj mimosudne napr,
    veronikasad Postup odvolania máš napísaný v rozhodnutí o priznaní invalidity.
    dazze dakujem
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    S Rozhodnutím si dostal aj Poučenie o opravnom prostriedku - tam máš napísané, že sa môžeš obrátiť na súd (preskúmanie) .
    Ale ak tak chceš urobiť - najprv si dobre pozri zákon o SP (máš priložený) aj jeho prílohu - koľko % prislúcha k tvojej diagnóze (je tam rozpätie) .
    A len tak pre upresnenie - že čiastočná invalidita neexistuje ani ČID ... je len ID - so stanoveným percentom poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
    No a výška dôchodku samozrejme záleží aj od toho, aké si za tie roky mal vymeriavacie základy (z akého platu sa platili odvody).
    Ešte potom neskôr by sa dalo znova riešiť - ak sa zhorší zdravotný stav ..?

    Možem sa odvolat voči rozhodnutiu socialnej poistovne vo veci uznania invalidneho dochodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.