Zavrieť

Porady

ALFA - sklad

Ako vyriešiť v Alfe nasledovnú situáciu: Potrebujem zaevidovať do jednej Príjemky na rovnakú skladovú kartu tovar s rôznymi cenami, avšak program mi nedovolí do jednej príjemky zadať viac riadkov tej istej skladovej karty. Môže byť chyba v nasavení alebo treba ručne vypočítať priemernú cena a zadať naraz? Ako to riešíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Ja by som to riešila tak, že buď vypočítaš priemernú skladovú cenu ty alebo spravíš 3 príjemky v rôznom čase /napr. v jeden deň 3 príjemky za sebou na tú istú kartu/.

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Tiež som o tom rozmýšľala ale mám dodací list od jedného dodávateľa, kde mám asi 50 položiek, a z toho napr. nohavice 10x za rôzne ceny. Mám aj iné programy na účto, ktoré my dovolia na jednu príjemku zadať viackrát tú istú položka, takže som bola zaskočená z Alfy.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    No ale keď máš 10 nohavíc za rôzne ceny, tak potom aj predajné ceny budeš mať iné, nie? Ja by som to potom nedávala na 1 skl.kartu, ale na viacero skl.kariet.

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Presne ako píše Jess, to by bola nesprávna skladová evidencia. Predsa nejde o ten istý tovar, tak to nemôžete dať na 1 kartu

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ja som mala sklad CD ciek tisíce kusov a riešila som to tak, že do názvu som si dávala aj kat. číslo - tak sa to dá i nohavicami 1,2,3,,,, a máte kariet koľko len chcete

    ORLEN je offline (nepripojený) ORLEN

    ORLEN
    Ja som si v tom skalde pomahala tak, ze som mala sklad. karty podla cien. Teda nohavice1, nohavice2. Sklad. karty totiž tlačim len raz do roka so vsetkymi pohybmi, prijemky a vydajky každu. To by bol ohromny spotrebak, keby som to riesila ako JESS.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.