Zavrieť

Porady

PHM zníženie o 20%

Prosím, kam zaradiť zníženie spotreby PHM o 20%?
Dala by som to do D. Je to správne?
Ďakujem.
Naposledy upravil Zuzka 335 : 20.02.14 at 09:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Pravdepodobne myslela na možnosť uplatnenia 80% paušálu z PL
    V KV sa zapíše v B3 celková suma dane a celková suma odpočítanej dane t.z.DPH z 80%
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzka 335 Ďakujem, vikinka , len neviem, ako to tam vložím .
    vikinka To záleží na tvojom programe v ktorom účtuješ, ak to nemajú upravené tak jedine ručne pri podávaní KV opraviť.
    Zuzka 335 Ďakujem, už sa to podarilo.
      zbaliť

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    práve som riešila v mojom programe ako dostať správne pri uplatnení 80% z PHM paušálu do KV. Doteraz sme to riešili mesačne cez ID. Mne sa zdá najjednoduchší spôsob , že napr. nákup cez ERP účtujem cez položky a v množstve najprv zadám 0,8 /j.t 80%/ a rozúčtujem základ a DPH -použijem predkontáciu daňovú s použitím 343 - potom na druhej položke doúčtujem množstvo 0,2 /t.j. 20%/ a rozúčtujem rovnaký základ a DPH -tu použijem predkontáciu nedaňovú bez použitia 343.Pri tejto položke ešte zadám členenie DPH -nevstupovať do priznania /PN/ . Celý doklad nasmerujem v členní KV do B3. Pri použití tohto spôsobu mi to zaradilo správne aj do DPH aj do KV. Takto mám zaúčtované aj faktúry na PHM. Ináč účtujem v Pohode. Možno som to napísala ako tatár a preto priložím ukážku
    skonline nenapisala, lebo ja som to pochopil, tiez uctujem v pohode a robil som to cez polozky, len inac,(1.polozka 0,8xPHM+DPH, druha rucne vypocitany zvysok do celk.hodnoty dokladu ako ned.naklad) a toto je super riesenie pre 80% PHM v KV. dakujem.(-: P.S. nenapisal som to teraz nahodou ja ako tatar ?

    AdamC je offline (nepripojený) AdamC

    AdamC
    Prosím vás, musí to byť tak , že sa kráti DPH z každého bločku (sumáru bločkov) za každé zdaňovacie obdobie? Alebo sa dá vrátiť štátu DPH v poslednom zdaňovacom období, keď sa aj PHM odúčtuje do nedaňových nákladov na konci roka. To rozhodnutie, že idem na 80% sa musí urobiť na začiatku roka, alebo aj na konci?
    vodniksro na zaciatku roka treba...
    na konci roka uz len nadspotrebu zuctovat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.