Zavrieť

Porady

zrazkova dan

Od marca 2006 mame zamestnaneho starobneho dochodcu na kratsi pracovny cas 17,5 hod tyzdenne. Mesacna mzda 3700,- Sk.

Softver neviem preco, asi je to spravne mi vyhadzuje pri výpočte mzdy nie preddavkovu, ale automaticky zrazkovu dan vo vyske 703,- Sk, hoci bude mat strhnuté odvody aj do ZP a aj do SP. Pravdepodobne je to preto, lebo prijem je to do vysky 5000,- Sk.

Ale moja otazka znie:
Bude si moct na konci roka taktiez podat DP typu A a takto sa mu vrati spat cela zaplatena dan, ak jeho prijem nebude prevysovat polovicu odpoc.polozky podla par.11 odst.1 pism.a.
opakujem jedna sa o zrazkovu dan.

Ja som mu to totiž predbezne slubila...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    aktaK
    Od marca 2006 mame zamestnaneho starobneho dochodcu na kratsi pracovny cas 17,5 hod tyzdenne. Mesacna mzda 3700,- Sk.

    Softver neviem preco, asi je to spravne mi vyhadzuje pri výpočte mzdy nie preddavkovu, ale automaticky zrazkovu dan vo vyske 703,- Sk, hoci bude mat strhnuté odvody aj do ZP a aj do SP. Pravdepodobne je to preto, lebo prijem je to do vysky 5000,- Sk.

    Ale moja otazka znie:
    Bude si moct na konci roka taktiez podat DP typu A a takto sa mu vrati spat cela zaplatena dan, ak jeho prijem nebude prevysovat polovicu odpoc.polozky podla par.11 odst.1 pism.a.
    opakujem jedna sa o zrazkovu dan.

    Ja som mu to totiž predbezne slubila...
    . NA konci roka sa môže považovať táto daň za preddavkovú a podá si DP..
    Naposledy upravil Tweety : 28.03.06 at 15:01

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    A prosim pekne, normalne v softveri by sa malo dat nastavit, ci chcem, aby dan bola preddavkova, alebo aby bola zrazkova?
    Ja mam program Elall.
    Totiz ja si stale myslim, ci to nie je ozaj tym, ze do 5000 je dan zrazkova a od 5001 sa jedna o dan preddavkovu.
    Dakujem za odpovede.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    aktaK
    A prosim pekne, normalne v softveri by sa malo dat nastavit, ci chcem, aby dan bola preddavkova, alebo aby bola zrazkova?
    Ja mam program Elall.
    Totiz ja si stale myslim, ci to nie je ozaj tym, ze do 5000 je dan zrazkova a od 5001 sa jedna o dan preddavkovu.
    Dakujem za odpovede.
    ZD do 5000.- ak nemá podpísané vyhlásenie a neuplatňuje DB. Inak normálna daň preddavková.

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    Tak potom mi to sedi, nakolko je to starobny dochodca, ma 3700,-- Sk, neuplatnuje si odpoc. polozky a taktiez ani danovy bonus.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.