Zavrieť

Porady

Prenájom priestorov- živnostník

Mala by som jednu otázku,ako zaúčtovať v JÚ príjem z nájomného pri osobe, ktorá je živnostníčka /v ŽL nemá činnosť na prenájom nebytových priestorov/ ale dodávateľlské faktúry za služby (voda,elektrina,plyn/ má na IČO a DIČ vystavené. Musí mať takáto osoba doplnenú živnosť o prenájom priestorov, alebo ako sa to berie. Ona normálne dala zmluvu o prenájme tej osobe.
Naposledy upravil timejka200 : 24.02.14 at 08:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak je prenájom na živnosť musí sa týkať aj iných služieb spojených s prenájmom (upratovanie a iné)
    ak by mal iba prenájom môže si ho dávať do § 6 ods,. 2 bez potrebnej informácie na DU. takúto skutočnosť (tým, že už má DIč ) nemá povinnosť ohlasovať.......
    je to aj na stránke FS....
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 lebo ona sa zľakla , či za to nedostane pokutu, keď to nemá v živnosti .
    Tej pani,ktorá je s ňou v salone ona fakturovala nájomné - takže ten príjem mám zahrnúť do ktorého riadku do DP typ B 2013.
    timejka200 ona mala ďalej aj prenájom z bytu - to dávam do do riadku príjem z prenájmu z toho uplatním skutočné výdavky vypočítané koeficientom - v tom mám jasno ale ten príjem z prenájmu salonu mám zahrnúť k tomu?
    Mila123 koeficient k DPH? alebo koef. k 500€ / oslobodeniu?
    timejka200 koeficient k 500 Eur oslobodeniu
    timejka200 nevie mi nikto pordiť kam zaradím tento príjem? normálne do príjmov zprenájmu ????
    timejka200 takže tento príjem zadám do : príjmy ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním správne? a na to si môžem aké výdavky uplatniť,
    Mila123 ale kde, tam patria napr. športovci, moderátor a iní.....nie prenájom....
    prenájom ak je živnosť patrí do § 6 ods. 2 ZDP
    a ak nie je živnosťou patrí do § 6 ods. 3 ZDP, za rok 2013 už iba skutočné výdavky.....
    timejka200 lebo dnes mi vedúca DÚ povedala niečo také , že to mám dať ako príjem z podnikania - to znamená mámto zahrnúť do príjmov zo živnosti? aj keď to nemá v živnosteskom liste - ale vraj to súvisí s podnikaním.
    timejka200 tak teraz kam zaradím tento príjem ? do riadku 10 - prenájom nehnuteľnosti alebo do riadku 2 - zo živnosti . Už som z toho domotaná. Ona prenajíma ďalej miestnosť, za ktorú sama platí nájom .....
      zbaliť

    Prenájom priestorov- živnostník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.