Zavrieť

Porady

Prenajom (nepodnikatel) + prijmy zo zavislej cinnost a nezdanitelna cast na danovnika

Zdravim chcem sa informovat ci postupujem spravne. Znamy ma prijmy z prenajmu (nepodnikatel) a zaroven je zamestnany z ktoreho ma prijmy zo zavislej cinnosti zo zakona mu vyplyva podat danove priznanie typu B.chcem vediet ci ma narok na nezdanitelnu cast nadanovnika ked je zamestnancom a ma zaroven prijmy z prenajmu.dakujem za odpovef.
Naposledy upravil Richard : 29.03.14 at 07:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    prenájom nehnuteľnosti? ak je to podľa ZDP, § 6, od. 3 na NčZD nie je možné uplatňovať, A tiež nie je možné uplatňovať paušálne výdavky, dič má pridelené?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nika201 Ano je to podla pargrafu 6,od3 a nema pridele dic.takze nema narok ani ked je zaroven zamedtnancom???
    Mila123 prečo nemá dič?, resp čo prenajíma? prečítaj si odpoved od Veroniky
    nika201 Prenajom sa tyka hory pre spolocenstvo lesov a odtial ma rocny najom...
    Mila123 oki
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    NČZD si môže uplatniť len do výšky príjmov zo závislej činnosti. Ak sú nižšie ako ročná NČZD, tak len pomernú časť.
    Uveď výšku základu dane zo závislej činnosti.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nika201 Zaklad dane zo zavislej cinnost je 6245,36 eur
    JAJA11 NČZD si uplatní v plnej výške, prečo však nemá DIČ? treba preveriť, či ho nemá, inak by nemal prenajímať....
    Mila123 tým, že má prenájom lesa, čo hory nemusí mať dič, neplatí pre neho oznam. povinnosť
    nika201 Takze dan zaplati len z prenajmu a tam je zaklad dane po odpocte nakladov 1504,eur
      zbaliť

    Prenajom (nepodnikatel) + prijmy zo zavislej cinnost a nezdanitelna cast na danovnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.