Zavrieť

Porady

bankové poplatky - nedaňové

ahojte poraďáci,

chcem Vás poprosiť o radu:
pri zavierke potrebujem zohľadniť výšku bankových poplatkov podľa toho, na aký účel bol účet využívaný (na 80% je to súkromne tj. prevody, ktoré s podnikaním nemali nič spoločné). A nie som si celkom istá či to robím správne:
- zatiaľ som podľa bankových výpisov zaúčtovala všetko do prevádzkovej réžie
- podľa počtu položiek v jednotlivých mesiacoch som rozčlenila výšku poplatkov na výdavky ovplyvňujúce daňový základ a neovplyvňujúce
no a teraz na základe ID by som chcela vyčlenenú sumu (ktorá nejde do nákladov) odúčtovať z réžie do osobnej spotreby tj. mínusovou položkou????
alebo naúčtovať všetko najskôr do výdavkov neovplyvňujúci základ dane a potom časť preniesť do réžie???
... zatiaľ som nič podobné nerobila, a už sa zamotávam na všetky strany
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    via
    ahojte poraďáci,

    chcem Vás poprosiť o radu:
    pri zavierke potrebujem zohľadniť výšku bankových poplatkov podľa toho, na aký účel bol účet využívaný (na 80% je to súkromne tj. prevody, ktoré s podnikaním nemali nič spoločné). A nie som si celkom istá či to robím správne:
    - zatiaľ som podľa bankových výpisov zaúčtovala všetko do prevádzkovej réžie
    - podľa počtu položiek v jednotlivých mesiacoch som rozčlenila výšku poplatkov na výdavky ovplyvňujúce daňový základ a neovplyvňujúce
    no a teraz na základe ID by som chcela vyčlenenú sumu (ktorá nejde do nákladov) odúčtovať z réžie do osobnej spotreby tj. mínusovou položkou????
    alebo naúčtovať všetko najskôr do výdavkov neovplyvňujúci základ dane a potom časť preniesť do réžie cez ID
    ... zatiaľ som nič podobné nerobila, a už sa zamotávam na všetky strany
    ďakujem.
    hrubo označené platí, aj keď si myslím, že by sa nemali miešať firemné účty so súkromnými.
    potom máš zbytočný problém

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Myslím, že je jedno, či to najskôr zaúčtuješ do nezahrňovaných výdavkov a potom zúčtuješ do réžie, alebo naopak. Treba oceniť tvoju precíznosť. Ak si to už rozpočítala, a zúčtovala do réžie, teraz v rámci uzávierkových účtovných operácií vystavíš a zaúčtuješ interný doklad - storno príslušnej časti výdavkov z réžie. A bodka.

    via je offline (nepripojený) via

    via
    No neviem či je precíznosť správny výraz . Ide o dosť vysokú sumu, takže si ani nemôžem dovoliť mu to tam dať všetko .... daňová kontrola môže prísť akurát na tento rok a aby mňa potom naháňal kvôli vyrubeným penálom na nedoplatku ... joooj to teda nepotrebujem

    bankové poplatky - nedaňové

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.