Zavrieť

Porady

Uplatnenie straty

Dobrý deň chcem sa opýtať v roku 2011 sme mali stratu v roku 2012 sme si neuplatnili žiaden odpočet. Chcem sa opýtať či v roku 2013 si môžem uplatniť daňovú stratu, keď sa v roku 2012 neuvádza nikde v daňovom priznaní že sme mali daňovú stratu z roku 2011. Neviem či sa niekde to malo uviesť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš si uplatniť stratu, nevadí, že nie je rozpísaná v DPPO 2012
    ale ak je vykázaná daňová strata v DPPO2011, tak si ju teraz za rok 2013 môžeš posledný krát uplatniť celú (ak máš dostatočný zisk).
    maca78 mám dostatočný zisk na uplatnenie celej straty ale účtovníčka my povedala, že si môžem uplatniť len 1/4 podľa nového zákona platného od 1.1.2014 tak teraz neviem, ktorým zákon sa mám riadiť, v roku 2012 som mala malý zisk tak som neuplatnila nič len som zaplatila 60,- eur daň a hrozne by to pomohlo keby sa dala uplatniť celá strata z roku 2011
    ďakujem
    JAJA11 tento rok sa môže uplatniť celá suma , 1/4 sa týka až odpočítania straty v DP za rok 2014... treba to využiť.... :-)

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Ja mám podobný problém.
    V roku 2012 sme mali stratu.
    Teraz za rok 2013 sme v zisku.
    Ja som to tak pochopila, že stratu z roku 2012 si teraz v roku 2013 môžem uplatniť celú.
    Je to tak ?
    Tweety môžeš max. do výšky ZD
    Janinkaaa Áno - len do výšky ZD.
    Ďakujem za potvrdenie.
    Lepšie sa mi už bude spať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.