Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - zamestnávateľ za dohodárov

prosím o radu, figurujem ako zamestnávateľ /SZČO/ a mám zamestnancov na Dohodu o vykonaní práce s pravidelným príjmom. Je mojou povinnosťou vypísať daňové priznanie a aké /typ A?/. Dohodári sú väčšinou nezamestaní. Pri dohodách podpisovali Vyhlásenie a neodvádzam zo mzdy daň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak o RZD v termíne do 17.2.2014 nepožiadali, tak ho nevypracúvaš. Zrejme oni sami nemajú ani povinnosť podať DP z dôvodu nízkych príjmov. Nepíšeš, či mali aj iné príjmy, ak áno, DP treba podať zo všetkých príjmov .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    x99 Mali príjmy len z Dohody aj to veľmi nízke počas roka. Do akej sumy sa daňové vôbec nemusí robiť? Žiada ma o to jeden zamestnanec, že som povinná urobiť mu daňové. Robil len pár mesiacov počas roka 2013 a v hrubom mal do 100 e.
    kn-alka nie si povinná robiť daňové priznanie za neho, On bol povinný požiadať ťa, aby si mu urobila ročné zúčtovanie, keďže ťa nepožiadal, vystavíš mu potvrdenie, na základe ktorého si ON urobí daňové priznanie (ak musí)
    x99 OK, a ak ma požiada o ročné zúčtovanie? Ale aj tak mám podpísané vyhlásenie, kde za neho neodvádzam daň. Ak bude žiadať potvrdenie o aký typ potvrdenia ide? ďakujem
    veronikasad Zabudol si si prehodiť kalendár ? Dnes je 24.2. - termín bol 17.2.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnanec je povinný podať DP typu A (ak do 17.2. nepožiadal zamestnávatela o vykonanie RZD), ak jeho zdanitelný príjem zo zamestnania presiahol 1/2 ročnej NČZD - pre rok 2013 sumu 1867,97€

    Daňové priznanie - zamestnávateľ za dohodárov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.