Zavrieť

Porady

beton na stlpiky

zdravim,

cez vikend sa chystam vymenit na zahrade stary plot za novy (stlpiky, pletivo, podhrabove dosky). Vypocital som si ze potrebujem 0,9m3 betonu. Teraz len otazka, ze co k tomu treba?

Hned v uvode napisem, ze nemam zapotreby usetrit par EUR, radsej nech su stlpiky zabetonovane poriadne. Diery budem robit motorovym vrtakom, priemer 20cm. Hlbka 80cm.

Ake suroviny na beton? Mne to vychadza na 1m3 strku 0-22 a 350kg cementu. Moze byt?

Dik za odpovede
3 komentárov     zbaliť
LukyKs Vyzerá, že som asik nejaký blbý z matematiky a fyziky :
1 m3 štrku + 350kg cementu + cvrknúť vody = 0,9 m3 betonu

Kebyže sa hneď aj ten cement aj tá voda zmestí do tých medzier medzi kamienkami (aj keby boli všetky s veľkosťou 22




Aj tak by z 1 m3 štruku mal byť najmenej 1 m3 betonu !!
tomas_123 ale no ... predsalen pocitam aj s nejakou tou rezervou. vypocet je robeny na dokonale valcove diery, co neverim ze sa podari uplne presne. Okrem toho ked by som povedal ze chcem 0,85m3 strku tak ma asi poslu niekde
command Z 1m3 strku nespravis 1m3 betonu je tam pomer tusim na 1m3 betonu okolo 1,2-1,4m3 strku niekde sa to tu uz preberalo tych 350kg cementu moze byt
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tomas_123 ano, snaha je kupit co najpresnejsie, ak by nieco malo chybalo radsej zbehnem s vozikom a dokupim. Totiz idealny stav by bol ak by mi po skonceni prace nezostal ziadny material
    LukyKs keby zostal, našaluješ si dlažbu/kocky na chodník
    command Ak ti je vyhodnejsie dvakrat sa tocit tak OK. Ten idealny stav je fakt super ale malokedy vyjde taky stav
    jslancik chalan toho asi ešte veľa nepostavil. Že ideálny stav
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.