Zavrieť

Porady

Stavebné stroje - spotreba PHM - 80 alebo 100% do nákladov?

Viem, že na nákup PHM do motorových a nákladných vozidiel môžem použiť paušál 80% do daňových výdavkov....ako je to ale pri stavebných strojov? môžem si uplatniť 100% alebo iba 80% ako u vozidiel? ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    vychádzajúc zo zákona o dani z príjmov §19 ods. 2 písm l) bod3 je možné toto len pri autách (nevzťahuje sa to teda na stroje):

    l) výdavky (náklady) na spotrebované pohonné látky
    3. vo forme paušálnych výdavkov do výšky 80 % z celkového preukázateľného nákupu pohonných látok za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne,
    Jana103 ďakujem pekne, aj ja som toho istého názoru, ale keď čítam ohľadom tejto témy viac a viac, tak už si človek nie je ničím istý, tak preto som dala konkrétnu otázku
    Orsz to je pravda

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No mohol by si prevádzku toho stroja dať sledovať cez satelit. A budeš mať 100%.

    Stavebné stroje - spotreba PHM - 80 alebo 100% do nákladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.