Zavrieť

Porady

Spätne vyplatena davka v nezamestnanosti

Dobry den, mohli by ste mi prosim vas poradit ohladom poberania davky v nezamestanosti?


Pred tromi rokmi som sa vratil z Norska po dvoch odpracovanych rokoch, pred tym som robil rok v Holandsku. Ked som si bol teda po navrate z Norska vybavovat na SP podporu v nezamestanosti, dolozil som vsetky potrebne doklady, formulare a zmluvy aj danove vypisy. Pani na urade ma odbila, ze vraj ja nemam na nic narok, ze co chcem, ze mam zit z toho co som si zarobil. Tak som to hodil za hlavu a urobil som to co mi povedala, ved naco sa skriepit ked oni su na to aby nam poradili a pomohli... Potom presli asi 4 mesiace a zamestnal som sa na Slovensku.

Chcem sa opytat ci mam narok na spatne vyplatenie tej podpory, ci je daka sanca sa dopracovat k tym peniazom ktore mi vtedy patrili a nedostal som ich, pripadne sudnou cestou....

Velmi pekne dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    myslíš asi dávku v nezamestnanosti - si ju ani nežiadal - tak ti ani nepatrí. A okrem toho sa obávam - že vtedy by si mal nárok na dávku - ak by si si požiadal z Nórska - podľa ich predpisov.
    Ak ti teraz skončí PP - a zaregistruješ sa na UPSVaR (toto je podmienka) - tak by si mohol požiadať o dávku v nezamestnanosti - podľa zák o SP - treba mať dva roky poistenia za posledné tri roky - tu pozri http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...013-a.html#104
    (môžu ti započítať aj obdobie poistenia v zahraničí)
    Naposledy upravil Katy a R : 25.02.14 at 17:38

    Spätne vyplatena davka v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.