Zavrieť

Porady

3 komentárov     zbaliť
mondes Pri práci vo Švajčiarsku ide o závislú činnosť, preto ti tam zamestnávateľ urobí ročné zúčtovanie dane a tebe je povinný vydať potvrdenie o príjme. A ak si nemala žiadne iné príjmy, tak na základe toho potvrdenia podávaš DP A tu na SK.
veronikasad Mala si zdanitelné príjmy aj na Slovensku ?
laura65 ano, ale problém je to potvrdenie čo poslali zo Švajčiarska, je v nemeckom jazyku a sumy sú vo švačiarskych frankoch. je potrebné preložiť do slovenčiny? a ak áno kde sa môžem obrátiť aby mi to preložili, a ešte či je to potrebné overiť notársky? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Alena T. je offline (nepripojený) Alena T.

    Alena T.
    Ahoj, aj môj brat pracuje vo Švajčiarku a minulý rok som mu robila daňové priznanie... nič sme neprekladali, podali sme daňové priznanie a ako prílohu sme doložili to potvrdenie zo Švajčiarska. Všetko bolo o.k.
    laura65 Ďakujem pekne. S pozdravom Laura

    Pracujem vo Švajčiarsku od septembra, daňové priznanie musím mať vo Švajčiarsku alebo na Slovensku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.