Zavrieť

Porady

Mestský jarmok a predaj vlastných výrobkov

Jedná známa chodieva predávať na jarmoky svoje vlastné výrobky z papiera. doteraz jej chodila iba pozvánka a ona normálne predávala bez problémov. Tento rok jej zaslali papier, ktorý prikladám v prílohe. Nakoľko si týmto iba trošku privyrába nemá registračnú pokladnicu. Teda by sme mali predložiť do čestné vyhlásenie. Mám však problém vybrať správny dôvod. Prosím poraďte.
trh.jpg  
6 komentárov     zbaliť
kopretinka a z akého dôvodu nie je podnikateľ? toto nie je príležitostný príjem....
vodniksro v liste sa pise - ....predavajuci na prilezitostnych trhoch..... takze na tento jeden predaj na trhoch by som to neriesila a napisala iba list ze je nepodnikatel, preto nema RP
kopretinka ak to nie je tajné,čo vyrába? a v zadaní otázky sa píše:chodí predávať na trhy-to môže znamenať,že predáva každú sobotu po celý rok vždy na inom trhu v inom meste......ak by som to prehnala.
Ludmiiilka na trhy chodieva myslím dvakrát do roka, raz je to pred veľkou nocou a raz pred vianocami. Vyrába výrobky z papiera - 3d origami, quiling - rôzne zvieratká, kraslice a podobne.
genko Ak sa mozem spytat, kedy sa FO povazuje za PRILEZITOSTNEHO predajcu a kedy uz musi mat ERP .. myslite, ze tam je nejaky limit co sa predavania na trhoch tyka? Dakujem!
vodniksro ked bude chodit predavat v sobotu na trznicu, potom dalsi vikend do mesta na trhy, potom na dalsie trhy....to uz nie je v ziadnom pripade prilezitostny prijem

takze ak pani, ktoru Ludmiiilka spomina, ze by sla aj do Trnavy, aj do Piestan, aj do Levoce....., velky suhlas s kopretinkou - nie je to prilezitostny prijem a v tom pripade moja odpoved v ziadnom pripade nemoze byt aplikovana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vodniksro je offline (nepripojený) vodniksro

    vodniksro
    uved §1ods2 = nie je podnikateľ...

    zakon o reg. pokladniach sa vzťahuje na podnikateľov, nie je dôvod v jej prípade uvádzať §2, §3
    Naposledy upravil vodniksro : 26.02.14 at 18:57
    Ludmiiilka ďakujem takže uplne normálne jej mám napísať že čestne vyhlasuje že podľa § 1 od. 2 - nie je podnikateľom?
    vodniksro jasne, podla toho, co napisali, ze treba uviest ....lebo podla §1 ods2 zakona c. 289/2008 Z.z. o používaní elektronickej ..... nie som podnikateľom podľa § 2......

    pomôžete si tým listom pri vymenovávaní §, zákona

    Mestský jarmok a predaj vlastných výrobkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.