Zavrieť

Porady

Stornovanie mesačného výkazu v poisťovni UNION

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Mám problém so stornovaním mesačného výkazu v poisťovni UNION. Zaslala som mesačný výkaz za január 2014 do poisťovne. Len pred pár dňami mi poštou bolo oznámené, že zamestnanec, za ktorého som mesačný výkaz do poisťovne posielala už nieje poistencom tejto poisťovne. On mi to na začiatku roka neoznámil.
Poslala by som opravný výkaz z olympu ,ale nejde mi ho vygenerovať, pretože namám iných zamestnancov poistených v tejto poisťovni.

za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    petra2254 Volala som, a nie raz . Povedali mi nech napíšem žiadosť o stornovanie výkazu . No aj napriek jej zaslaniu výkaz nieje stornovaný. Ale ďakujem za odpoveď

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    Ja som mala tiež podobný problém v tejto poisťovni. Predchádzajúca účtovníčka prihlásila dohodárov v období kedy sa dohodári neprihlasovali. Takže sa nepodal ani mesačný výkaz, ktorý odo mňa poisťovňa pýtala. Zavolala som na číslo, ktoré bolo uvedené v oznámení. Bolo potrebné podať storno prihlášok. Vypísala som to, oskenovala, poslala na mail a bolo vyriešené
    Do VŠZP stačilo poslať klasické oznámenie formou listu, kde som napísala, že žiadam o storno prihlášok konkrétnych osôb
    Takže treba zavolať a oni už povedia čo a ako.
    petra2254 Ďakujem pekne za odpoveď

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    pripomínam nezabudnúť
    - odhlásiť zamestnanca z UNION poisťovne,
    - prihlásiť do poisťovne, v ktorej je prihlásený,
    - urobiť opravný výkaz do obidvoch poisťovní,
    - doplatiť za január 2014 sumu do ZP, do ktorej sa prihlásil
    - požiadať o vrátenie peňazí UNION poisťovňu
    nie je potrebné stornovať mesačný výkaz, treba poslať opravný - je tam možnosť výberu - N -nový a O - opravný
    kn-alka Terezia, ale ona nevie podať opravný, nakoľko je to jej posledný zamestnanec tejto poisťovne a nemá nikoho.... prípadne, ak to dovolí soft, poslať opravný nulový, bez vyplnenia 2 strany.
    Terezia13 dá sa urobiť priamo na stránke ZP UNION
    vojsť do elektronickej pobočky a podať opravný výkaz
    nie cez "dávku" ale cez "formulár"

    Stornovanie mesačného výkazu v poisťovni UNION

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.