Zavrieť

Porady

Mohla som prijat v roku 2012 hotovost s vystavenej faktury?

Ahojte vie my niekto pomoct pripadne poradit ? postrašili ma ze budem sankcionovania ze som v roku2012 prijala hotovosti s vystavenej faktúry na sumu 1200€ .

tu som sa docitala ze hotovost na prijmovy doklad som v roku 2012 mohla prijat no uz od roku 1.1.2013 nie

ja by som len potrebovala aby som bola kludnejsia od vas informáciu ci som mohla v roku 2012 prijat hotovost na sumu 1200€

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    25dede takže my nehrozí žiadna sankcia s danoveho úradu ? ohladne tej platby som strasne v strese
    25dede jedna pani my písala ze som porušila zákon keď som prijala platbu na PPD v roku 2012

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Za čo bola vystavená faktúra? Hotovosť môžeš prijímať, len či ti nevznikla povinnosť viesť tú hotovosť registračnou pokladňou, vo väčšine prípadov nestačí príjmový pokladničný doklad, treba registračnú pokladňu.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    25dede zacali sme s manzelom podnikat on ma zivnost aj ja man zivnost
    s uradu prace vzal dodaciu na nakup wapky + odvody . Tu som ja zakupila na fakturu bez DPH a jemu som vystavila fakturu s DPH dan som priznala u nas na slovensku len to ze on my ju uz vyplati v hotovosti na fakture som uviedla hotovost . Var nebudem kupovat kvoli jednej veci aj registracku ci ?
    kn-alka práve ste porušili zákon o evidencii cez ERP, mali ste to vložiť v hotovosti na účet alebo poslať šekom poštou.
    25dede to vášne? mozu ma sankcionovať viete povedat akou sumou mate s tym nejake skusenosti?
    kn-alka zatiaľ je to nový zákon, osobne nemám skúsenosti s pokutami, tie budú až neskôr
    25dede ved ale tu som sa docitala ze hotovost v roku 2012 som este mohla prijat a od roku 2013 uz nie tak teraz neviem som stoho zdesená
    veronikasad Od roku 2013 je limitovaná len max. výška hotovosti, ktorú je možné prijať. Zákon o ERP platil aj v roku 2012 - platby za tovar nie je možné uhrádzať cez pokladničný doklad.
    25dede tak som mohla prijat platbu cez PPD na sumu 1200€
    kn-alka NIE, Zákon o registr.pokladni je platný už v roku 2012 !!!
    nika.sum jedine keby mu to nepredala ako tovar, ale ako majetok ktory mala v pouzivani, ale kedze je to uz rok 2012 tak...
    kn-alka nika, zadávateľka písala, že kúpila wapku a následne predala ďalej.... žial tu sa nedá nič robiť, len byť potichu a čakať 5-6 rokov, či si to niekto všimne.
    kn-alka 25dede: pokiaľ vám nepríde daňová kontrola, nikto na to nepríde, nič nerobte, už sa to nedá napraviť.
    25dede mala som to ako majetok v pouzivany koncom roku 2011 vtedy som ju zakupila a prisnala v dani o 6mesiacov neskor a v roku 2012 som ju predala manzelovy
    A keby som len prerobila fakturu .
    V mesiaci maj 2012 my manzel zaslal na ucet 1100 € to by som mu dala ze my to uhradil a zvisnych 100 ze my zaplatil neskor a tak by my sedela suma za nu
    len by som zmenila datumy na fakturach a platbu by som dala cez platopny prikaz mohla by som to takto spravit?
    nika.sum uz to nechajte tak, teraz uz v ucte nic neprerobite, nakoniec nevieme ci ste viedli danovu evidenciu alebu JU. Ono nejde o prerobenie faktury, ak uctujete v JU a dali ste to ako predaj tovaru, tak je to vo vykazoch...ja by som to nechala tak...
      zbaliť

    Mohla som prijat v roku 2012 hotovost s vystavenej faktury?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.