Zavrieť

Porady

Zamestnanec si má za rok 2013 urobiť sám DP, lebo mal jednorazový príjem na základe zmluvy. Aké tlačivo použije? Ak tlačivo B ako si ho vyplní?

podľa prvej odpovede ak som správne pochopila teda stačí tlačivo A, a potom už netreba tú sumu prirátať? Či hej?
Naposledy upravil olvo : 01.03.14 at 18:58
archibald prosim vas ma niekto vzor zmluvy jednorázový - príležitostný príjem oslobodený do výšky 500 eur
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Jednorazový príjem na príkaznú zmluvu vo výške 150€ je príjem oslobodený od dane a do DP sa oslobodený príjem neuvádza, takže ak si nepožiadal zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, podáš DP A.
    matusisko prosim vas, do akej vysky je oslobodeny jednorazovy prijem na prikaznu zmluvu???, ak je prijem zo zavislej cinnosti + odmena z jednoraz. prikaz. zmluvy - urcite sa to nespocitava, nezdanuje spolu, ze??? lebo na danovom mi tvrdili ze ano, no mne sa to nezda, uplne som pomyleny
    Anik odpovedala som ti v prísevku

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    pre matusisko
    otázka sa nedáva do komentáru
    ak tá príkazná zmluva splňa znaky závislej činnosti samozrejme , že sa ten príjem spočítava na DÚ Ti hovorili pravdu
    jednorázový - príležitostný príjem je oslobodený do výšky 500 eur - nesmie splňat znaky závislej činnosti - a tiež sa nejedná sa o opakovanú činnosť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    olvo suma 150Đ a zmluva príkazná na hudbu
    Mila123 150 € ?
    kuk do ZDP, do § 9, mala by byť oslobodená suma, nemusí podávať B, stačí A, popr. RZD
    Mila123 teraz nechápem, prečo si zmenil svoju pôvodnú otázku????
    kto ti potom má odpovedať??????
    resp. odpovedz si sám......
      zbaliť

    Zamestnanec si má za rok 2013 urobiť sám DP, lebo mal jednorazový príjem na základe zmluvy. Aké tlačivo použije? Ak tlačivo B ako si ho vyplní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.