Zavrieť

Porady

paušalne vydavky szčo

urobila som danové priznanie szčo paušalom a program mi paušalne vydavky zaevidoval len do riadku 9, do riadku č.2 už nie -pri tabulke č.1 čo sa píšu príjmy vydavky zo živnosti mam kros program,minulý rok mi paušlane vydavky zapísalo i do r.č.2 i do riadku č.9 je to takto správne ma niekto alfu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Riadok 9 je správny.

    ALFA nepustí do r.2 a ak sa budete pokúšať , vyhodí Vám to s červeným oznamom, že zapíše ako úhrn a nepatrí to do riadku 2.





    Viď poučenie strana 7.


    Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť.


    ...............doplní 14:19 hod ...ešte odpoveď z Krosu


    Diskusia: ALFA / Účtovníctvo
    Čas prispenia: Piatok 28.02.2014, 14:16 Autor: Lucia Jantošíková

    Predmet: re: DPFO r.2013-VI.Oddiel, riadok 2
    Text: Dobrý deň,

    zobrazovanie paušálnych výdavkov iba na riadku 9 je správne. V poučení k vypĺňaniu daňového priznania k dani z príjmov FO typ B (strana 7) sa uvádza: "Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť( skutočnosť, že daňovník uplatňuje výdavky z príjmov). "
    Naposledy upravil Zita5 : 28.02.14 at 12:20

    paušalne vydavky szčo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.