Zavrieť

Porady

Živnosť 1 mesiac

Dobrý deň chcela by som sa informovať. Živnostnik ma živnosť 1 mesiac a zo živnosti ma príjem 2500 eur, ostatne mesiace pracoval na dohodu a potom zmluva Nie je to problem ked ma za 1 mesiac zo živnost ivyžši príjem, nebude doplacať zdravotné za ten 1 mesiac
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Veru bude mať nedoplatok na zdr.poistení, ten si vypočítaš :
Základ dane z podnikania+zaplatené poistné/1,9*14 % - zaplatené preddavky
0 0
žžabka žžabka

žžabka je offline (nepripojený) žžabka

Ten príjem bol za januar a februar 1 deň, zaplatené ma zdravotné za december januar a februar 1 deň. nemohli by ste mi pomôct vypočítať nedoplatok? keď má príjem 2500 a využil paušalné výdavky. Základ dane je 1395,44.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

žžabka
Ten príjem bol za januar a februar 1 deň, zaplatené ma zdravotné za december januar a februar 1 deň. nemohli by ste mi pomôct vypočítať nedoplatok? keď má príjem 2500 a využil paušalné výdavky. Základ dane je 1395,44.
Doplň začiatok a koniec podnikania podľa živ.listu
0 0
žžabka žžabka

žžabka je offline (nepripojený) žžabka

Mal aj zmluvu a dohodu počas roka a tam zaplatel zdravotné 78,19 a socialné183,67
0 0
žžabka žžabka

žžabka je offline (nepripojený) žžabka

Začal podnikať v 6/2012 a činnosť bola ukončena 02/02/2013.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

žžabka
Mal aj zmluvu a dohodu počas roka a tam zaplatel zdravotné 78,19 a socialné183,67
Nezaujíma ma zmluva ani dohoda, ale odkedy dokedy trvala živnosť. (kvoli výške paušálnych výdavkov)
0 0
žžabka žžabka

žžabka je offline (nepripojený) žžabka

Živnostnik začal podnikať v 6/2012 a činnosť bola ukončená 02.02.2013,môže isť na 40%, príjem ma 2500, môže si odpočítať iba do výšky 840 + ZP. Počita sa to ako 2 mesiace?lebo viem že na paušal sa da odpočítať mesačne iba do výšky 420 eur.
0 0
žžabka žžabka

žžabka je offline (nepripojený) žžabka

Keď ma živnosť ukončenu 2..2.2013 počita sa ten mesiac ako celý mesiac alebo iba ako časť z toho mesiaca
0 0
žžabka žžabka

žžabka je offline (nepripojený) žžabka

Mohli by ste mi poradiť, prosím.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

žžabka
Keď ma živnosť ukončenu 2..2.2013 počita sa ten mesiac ako celý mesiac alebo iba ako časť z toho mesiaca
áno, celý mesiac....kuk do ZDP, §6 ods. 10


(10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 najviac do výšky 5 040 eur ročne. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 4, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov najviac do výšky 5 040 eur ročne. Ak daňovník získa povolenie alebo oprávnenie na podnikanie alebo začne vykonávať inú samostatnú zárobkovú činnosť alebo poberať príjmy z použitia diela a použitia umeleckého výkonu v priebehu zdaňovacieho obdobia, uplatňuje tieto výdavky najviac vo výške 420 eur mesačne, a to počnúc mesiacom, kedy nastali uvedené skutočnosti. Rovnako postupuje aj daňovník, ktorý skončil podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť (§ 17 ods. 9) alebo prestal poberať príjmy z použitia diela a použitia umeleckého výkonu, ktorý uplatní tieto výdavky najviac vo výške 420 eur mesačne, a to aj za mesiac, v ktorom skončil podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť (§ 17 ods. 9) alebo prestal poberať príjmy z použitia diela a použitia umeleckého výkonu. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť v súvislosti s dosahovaním príjmov podľa odsekov 1 a 2, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu v rozsahu evidencie podľa § 6 ods. 11 písm. a) a d).
0 0
žžabka žžabka

žžabka je offline (nepripojený) žžabka

Ďakujem pekne za pomoc.
0 0
žžabka žžabka

žžabka je offline (nepripojený) žžabka

Dobrý deň, chcela by som si to iba upresniť. Živnosť 2 mesiaca príjem 2028, dohoda 8 mesiacov príjem 865 a zmluva 2 mesiace 1090. Môže si uplatniť daňový bonus na dieťa na celý rok?, podava typ danového priznania B?paušalné výdavky 811,20+ ZP?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

žžabka
Dobrý deň, chcela by som si to iba upresniť. Živnosť 2 mesiaca príjem 2028, dohoda 8 mesiacov príjem 865 a zmluva 2 mesiace 1090. Môže si uplatniť daňový bonus na dieťa na celý rok?, podava typ danového priznania B?paušalné výdavky 811,20+ ZP?
áno, aj DB a aj nčzd na celý rok, DP typ B
0 0
žžabka žžabka

žžabka je offline (nepripojený) žžabka

dakujem
0 0
žžabka žžabka

žžabka je offline (nepripojený) žžabka

Takže keď ma živnosť 2 mesiace môže si uplatniť 40% z 2028 to je suma 811,2. Alebo tu sumu 811,2 musim vydeliť a násobiť počtom mesiacov koľko podnikal ( 811,2 / 12 *2= 135,20)
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Ak mal príjem za 2 mesiace živnosti 2028, tak z toho 40% 811,20, toľko si aj uplatní, lebo to je menej, ako maximálny nárok 2x420 €.
0 0
žžabka žžabka

žžabka je offline (nepripojený) žžabka

Ďakujem za pomoc, mala by som ešte jednu otázočku, druhý živnostnik má príjem zo živnosti 8282, má obnovenú živnosť od 5.4.2013.Uplatňuje si taktiež paušalné výdavky zo sumy 8282 je 40% 3312,8,-je to suma 3312,8 alebo počet mesiacov krat 420,- ( 9*420=3780,-)
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
VŽDY je to suma 40% - maximálne 420xpočet mesiacov !!!
Nemôžeš uplatniť väčšiu sumu ako je tých 40%, len menšiu!!!
0 0
žžabka žžabka

žžabka je offline (nepripojený) žžabka

Ďakujem za radu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať