Zavrieť

Porady

platba súkromnou kreditnou kartou a účtovanie

prosím Vás, ak si klient kupuje často veci do firmy ktoré platí svojou kreditkou, môžem to účtovať do pokladne? Sú tam dvaja konatelia, ktorí sú aj zamestnanci a teraz neviem, ak to dám do pokladne výdavkový doklad bude vystavený na predajňu kde to kupoval. Alebo ako mu to mám vyplatiť cez mzdu? Také nákupy do spotreby ba sa asi nemali dávať cez mzdy. Poraďte prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja davam vydavkovy doklad na konatela a dolozi mi vytlaceny pohyb z jeho sukromneho uctu spolu s tym blockom.
    maped je to neporiadnik asi by som od neho nedostala pohyb zo skúr. účtu. On skorej chce všetky nákupy dávať cez jeho výplatu. Zdá sa Ti to správne? Kúpil si rádio, platil svojou kartou a chce to zúčtovať vo výplate.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak vystavis vydavkovy doklad na predajnu, pobezis s nim do predajne aby ti podpisali?

    klienta "pototo" a nech plati firemnou kartou

    doplnenie: panom konatelom daj na prestudovanie Zakonnik prace, konkretne § 118
    Naposledy upravil avalik : 28.02.14 at 18:50
    maped no tak, že mám doklad z obchodu ktorý je zaplatený kartou. Tak som si myslela, že ho zaúčtujem do pokladne.
    avalik doplnila som odpoved

    platba súkromnou kreditnou kartou a účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.