Zavrieť

Porady

Mám dopísať údaje v DP, tabuľka 1a + 1b §6 ods14, 10 zák.?

Dobrý deň v DP som si dala preniesť údaje z účtovníctva, a do tabuľky 1a+1b §6odsek 14,10 zákona sa údaje nepreniesli ani sa do tabuľky v programe nedostanem.
To znamená že tieto údaje nevypisujem?
Prílohu o výkaze majetku a záväzkoch a o príjmoch a výdavkoch vypracovanú mám. Ďakujem za poradenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    ak vediete uctovnictvo nevyplnate tb 1a ani 1b ale prikladate vykazy
    1a sa vyplna v pripade danovej evidencie
    1b sa vyplna pri uplatnovani vydavkov percentom
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BUTTON. áno, už rozumiem, ďakujem veľmi pekne
    karendál Prosím, ja mám tiež veľkú dilemu.... Čo tabuľka 1c? Je rovnaká ako 1a, ale vypĺňa sa pri §6 ods.11. Aký je rozdiel medzi ods.11a 14? Kto potom vyp´ňa 1c a čo zaškrtne? ako je len možnosť zaškrtnutia §6 ods.14. Ja už asi pôjdem k pánovi doktorovi nech mi niečo predpíše.
    veronikasad Prečítala si si odpoveď od Sarlotka ? Vedieš JU, daňovú evidenciu, alebo uplatňuješ paušálne výdavky ?
    karendál V 2013 prvýkrát daňovú evidenciu. Ale o evidecii hovorí §6 aj odsek 11 aj 14. Tabuľky sú aj pre ods.11 aj pre 14. Viem, že výkazy sa nedávajú, len sa vyplní jedna z tabuliek. Ale problém je, že ktorá. Alebo inak. Zaškrtne sa v ľavo - §6 ods.14 / vyplní sa tabuľka 1a. Pri paušáloch sa zase zaškrtne v pravo §6 ods.10 / vyplní sa tabuľka 1b. Otázka znie pre koho je tabuľka 1c?
    veronikasad Prečítala si si aj § 6 odst. 11, ktorý je v názve tabulky ?
    karendál No možno možno sme všetci, čo tu do toho čumíme blbí, ale uplatňovanie skutočných výdavkov a vedenie evidencie nám práde ako §6 ods.11. Tá 14 je o zmene medzi skut.výdavkami a paušálom.
      zbaliť

    Mám dopísať údaje v DP, tabuľka 1a + 1b §6 ods14, 10 zák.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.