Zavrieť

Porady

Bolesť pri rebrách po páde na lyžiach.

Dobrý deň, chcel som sa spýtať na bolesť pod rebrom po páde na lyžiach. Nebol to strašný pád, ale mal som pri tele ruku a práve tou som po páde na zem zatlačil na rebro na ľavej strane, v hornej časti hrudného koša.

Od vtedy mám na tom mieste dosť prudkú bolesť prakticky pri akomkoľvek pohybe. Keď používam ľavú ruku, dvíham hlavu, počas spánku sa prevraciam na posteli, dokonca aj pri hlbokom nádychu...

Na dotyk ma to miesto bolí len po pritlačení, inak nie.

Zaumíalo by ma, čí by ste mi nevedeli poradiť, či je to len obrazené a takáto bolesť je normálna alebo by som mal navštíviť lekára.

Je to 5 dní od pádu a zatiaľ sa mi nezdá, že by bolesť poľavila.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Ono by to chcelo jeden rontgen, aby sa videlo, či nie je rebro zlomené, alebo naštiepené. Rozhodne to chce lekára.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    chceš názor, tak teda názor. Podľa mňa to je iba narazené. Ak by to aj bolo naštiepené, či zlomené, čo by sa zmenilo? ostal by si asi na PN, ale sadra sa tuším nedáva na zlomené rebro. Ak to chceš poistiť a môžeš ísť na PN, tak choď za dr.

    Bolesť pri rebrách po páde na lyžiach.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.