Zavrieť

Porady

Daňový bonus a dosiahnutý príjem

Dobrý deň, chcem sa spýtať. V roku 2013 som pracovala v mesiaci 10, 11, 12. Celkový zárobok bol 1200€. Zamestnávateľ mi vyplatil daňový bonus priebežne na tri deti mesačne 64,23. Celkovo za tri mesiace 192,69. Čo mám robiť keď som nedosiahla 6-násobok minimálnej mzdy ale bol mi vyplatený bonus na deti. Keď podám daňové priznanie, musím vrátiť daňový bonus vyplatený zamestnávateľom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    v takomto prípade nemusíš vrátiť DB,
    zákon o DzP vraví, že ti nevznikol preplatok, preto nemusíš vrátiť DB i napriek tomu, že by si si podala DP, i tak nemusíš vrátiť DB......
    v mesiaci keď si si uplatňovala DB si splnila, preto sa nemusí vrátiť, resp. nevaracia sa do štátneho rozpočtu
    traderdurek ešte by som sa rada spýtala: prvých 9 mesiacov som bola pri dieťati do 6 rokov a potom som pracovala v mesiaci 10,11,12, pracovala som a zarobila 1200€, dostala som na tri deti daňový bonus ako som uviedla vyššie v mesiacoch 10,11,12. Chcem podať daňové priznanie, aby mi vrátili strhnutú daň a mám nárok aj na daňový bonus za mesiace 1-9, alebo nie?
    Mila123 1-9/2013 ti nárok nevznikol, z dôvodu nízkeho ročného príjmu

    Daňový bonus a dosiahnutý príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.