Zavrieť

Porady

DP živnostník typ B

Chcem sa opytat, ci zivnostnik od primov a pausalnych vydavkov moze odratat este aj preukazatelne zaplatene poistne. Takze prijmy minus 5040 minus poistne =ZD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Príjmy - 40% (maximálne 5040€, ak vychádza menej, tak MENEJ) - preukázatelne zaplatené poistné = základ dane
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    _Ajuska system Alfa mi pocita ZD bez odratania toho poistného, uvadzam ho na 3. str v DP typu B, treba este niekde? ako mi to odrata? inak vsetko sedi, len dan je vysokaaaaa
    _Ajuska podla toho, co pisu vo vysvetlivkach som dala výdavky 5040 na r,2 ale na r, 9 som to zratala s poistnym, takze výdavky na r 9 su 5040 plus preukazatelne poistne, snad to je ok
    veronikasad Naozaj ? Mne nie, ak zaškrtnem pod tabulkou že si uplatňujem PV a doplním sumu poistného. Ale suma je uvedené len v súčtovom riadku.
    Aký príjem si mala z podnikania ?
    _Ajuska ratam to pre znamu, jej prijem bol cca 11000, ale do PV som dala len 5040 eur, plus som priratala poistne. Takze v suctovom riadku je to spolu s poistnym. Dakujem Veronika krasne, ja makam sama, nie som nejaky borec, ale snazim sa, niekedy aj ked si myslim, ze je to ok, vzdy lepsie sa uistit s niekym, kto ma väcsie skusenosti
    kn-alka Pri príjmoch 11000 je 40% výdavkov len 4400 €, NIE 5040 !!!!
    veronikasad 40 % z 11000 nie je 5040 - nemáš to správne. Sumu 5040 dávaš len v prípade ak 40 % z celkového príjmu je viac. Nič neopravuj, SW počíta správne - zadaj poistné do kolonky pod tabulkou a zaškrtni paušálne výdavky.
      zbaliť

    DP živnostník typ B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.