Zavrieť

Porady

Ako zamedziť nežiaducim mailom ponúkajucich fiktívne výhry?

V posledných dňoch dostávam denne maily, zo zahraničia, v ktorých ma žiadajú o zaslanie adresy, tel. čísla a veku, aby mi mohli doručiť výhru 500 00 €. Neverím tomu, preto na ne neodpovedám. Podvodníci sa však nevzdávajú a ďalší deň mi príde podobný mail z inej krajiny. Ako tomu zamedziť? Niekde som čítal, že už pri otvorení tohto mailu získam vírus, prostredníctvom ktorého môžu monitorovať môj počítač a vybieliť mi účet v banke..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podľa toho, kde máš e-mailovú schránku. Ale z tvojho textu dedukujem: zoznam.sk, azet.sk, post.sk, pobox.sk a ďalšie - tieto poštové servery totiž nemajú žiadne antispamové filtre! (Sám mám dva takéto emailove schránky pre SPAMy)
    No napr. na gmaili, windowslive - tak tieto majú pomerne dobré antispamové filtre a nepustia SPAM ďalej. Ja na Gmaili som zatiaľ tam nedostal ani jeden takýto ..... filter pracuje už na vstupe do Gmailu.....

    Ako zabrániť? Označovať ako SPAM. Neotvárať podozrivé e-maily, najmä ich rôzne prílohy, tieto sú väčšinou zdrojom svinstva - rovno mazať.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Maily od neznámych označím SPAM a ďalšie príchodzie mi počítač rovno dáva do SPAMov.Ale to mám tak nastavené a poučená som bola,nie že by som to ovládala.Tiež by ma zaujímalo,odkiaľ majú adresy.

    Ako zamedziť nežiaducim mailom ponúkajucich fiktívne výhry?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.