Zavrieť

Porady

Nezamestnaný a dane

ja by som sa chcela spýtať, ked bol pán časť roka vedený na ÚP, časť roka nebol vedený na ÚP ale platil si odvody a 2 mesiace odpracoval tam mal príjem do 600€ a zaplatenú daň 2,24......
má nárok na celú NZČ? a musí mať nejaké potvrdenie na tú dobu čo bol dobrovoľne nezamestnaný?
viem,že danové nemusí podávať,ale do budúcna, k danovému prizn.treba originál potvrdenia o zárobku alebo stačí kópia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    K DP sa neprikladajú žiadne potvrdenia o nezametnanosti.
    Dokladujú sa len ZDANITEĽNÉ PRÍJMY - nič viac.
    Prípadne k daňovému bonusu sa prikladajú rodné listy detí a potvrdenia zo školy.
    Originály dokladov - akýchkoľvek - NIKDY nedávaš z ruky, takže k DP sa prikladajú len kópie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lienka 267 aha,ďakujem, myslela som že aj to potvrdenie čo dáva ÚP že je evidovaný....
    kn-alka nie, k DP sa neprikladá.... treba len založiť doma v prípade kontroly
    Lienka 267 ďakujem...
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vzhľadom na výšku zrazenej dane je zbytočné dávať DP - daň 2,24€ ti DU vracať nebude.
    Lienka 267 viem, nakoniec napísal len nejaký oznam,že nemá taký príjem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.