Zavrieť

Porady

finančný príspevok na podporu vytvárania pracovných miest - projekt XXI.

chcem sa opýtať na účtovanie dotácie z upsvar-u na zamestnavanie mladých do 29. rokov. Upsvar prepláca časť zdravotného, sociálneho poistenia aj mzdu.

V dohode je napísaná predpokladaná mesačna celková cena práce 548,89, z toho je 90 % 456,54 čo upsvar platí. Zamestnávateľ dal avšak zamestnancovi v hrubom 406 €.

Z toho vyplýva že 50,54 € je firma zisková. Ako ten zisk a to účtovanie mzdy účtovať?
Naposledy upravil Ludmiiilka : 04.03.14 at 11:13
8 komentárov     zbaliť
Hakika dostávate na neho väčšiu dotáciu ako má hrubú mzdu ?
Ludmiiilka presne tak
Hakika hm, tak s takým som sa ešte nestretla. My máme zamestnancov s 2 druhmi dotácií, ale obe sú menšie ako hrubé mzdy zamestnancov. A tá suma nad hrubú mzdu je ako čo ? Váš výnos ?
Hakika Ludmilka, vyššie píšeš, že vám úrad prepláca ČASŤ zdravotného a soc.poistenia. Tak tomu teraž už vôbec nerozumiem, ako to môže byť viac ako hrubá mzda zamestnanca.
Ludmiiilka no veď práve. asi áno. HM je 406 a dotácia je 456,54 - tým pádom mi to nesedí a neviem čo s tým
Jana103 Vám preplatie 90% celkovej ceny práce, max. 456,54, nie hrubej mzdy ...ak je hrubá mzda je 406€, tak celková cena práce je cca 548,88 € a z úradu dostanete 456,54€, takže určite nie ste ziskoví
Ludmiiilka a naozaj je to tak...ďakujem za ujasnenie.... a účtovať mám ako tú dotáciu?
Jana103 uviedla som v príspevku nižšie, ako to robím ja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hakika je offline (nepripojený) Hakika

    Hakika
    Ja to neriešim cez 331. Podľa žiadosti o dotáciu od mzdárky spravím interný doklad, ktorým zaúčtujem nárok na dotáciu 346/648 a príjem dotácie na účet 221/346. Postup mám z mesačníka Dane a účtovníctvo z r. 2013.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sunny2312 Ja to robím tak isto.
    Ludmiiilka a celú sumu tým zdaňujete ako výnos?
    Jana103 ja to robím tak, že ak podpíšeme dohodu o priznaní celého príspevku 346/384, tak to zaúčtujem v celej sume a tú rozpúšťam do výnosov mesačne v súlade so mzdami a odvodmi 384/648
      zbaliť

    finančný príspevok na podporu vytvárania pracovných miest - projekt XXI.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.